امسال مراسم سالگرد میلاد حضرت محمد (ص) در سایه اعتراضات گسترده جهان اسلام و عرب به هتک حرکت اسلام و پیامبر اسلام، حال و هوای دیگری دارد.

به گزارش مشرق ، همزمان با شیوع موج بی احترامی به پیامبر اسلام حضرت محمد (ص)، میلیون ها مسلمان در سراسر جهان، سالگرد میلاد پیامبر خود را جشن گرفته و به این مناسبت و در دفاع از پیامبر خود تظاهرات می کنند.
در یمن به رغم شرایط جنگی، مراسم تولد پیامبر با شکوه بی نظیری و با حضور گسترده مردم برگزار شد.
در صنعا، پایتخت این کشور و استان های صعده، حجه، الحدیده، ذیمار، آب، تعز، عمران، المحویت، الجوف و البیضا میلیون ها نفر به طور همزمان به خیابان ها آمده و میلاد پیامبر را جشن گرفتند و با سر دادن شعارهایی در مدح پیامبر، بر استواری و ثبات خود بر اعتقاداتشان تأکید کرده و اهانت به این شخصیت بزرگ را محکوم کردند.
سید عبد الملک الحوثی، رهبر جنبش انصار الله یمن اعلام کرد که ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، عروسک خیمه شب بازی صهیونیست هاست و به تحریک آنها به حضرت محمد (ص) بی احترامی می کند.
وی افزود حکومت های غربی، اهانت به پیامبران را مجاز می دانند اما از بر ملا شدن حقایق مربوط به صهیونیست ها و افشای توطئه های آنها جلوگیری می کنند. همه اینها گواه این حقیقت است که لابی صهیونیسم بر حکومت ها و رسانه های غربی سیطره دارند و افکار عمومی این کشورها را تا حد زیادی تحت کنترل خود دارند.
در جمهوری اسلامی ایران هم هزاران نفر با تجمع در مقابل سفارت فرانسه در تهران، اهانت ماکرون به اسلام و رسول اکرم را محکوم کردند.
در تونس هم صدها نفر با شعار "الا رسول الله" در مقابل سفارت فرانسه تجمع کرده و اهانت این کشور به پیامبر اسلام را محکوم کردند.
در لبنان هم مثل سایر کشورهای اسلامی در مراسمی به همین مناسبت شرکت کرده و با توزیع شیرینی این مناسبت را جشن گرفتند.
...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار