رئیس اتاق بازرگانی تهران با ابراز گلایه فعالان اقتصادی از کالاهای مانده در گمرکات گفت: متاسفانه دولت تصمیم گیری می کند؛ ولی این تصمیمات دیرهنگام خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر ، مسعود خوانساری در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه دولت در بسیاری از موارد، دیرهنگام تصمیم می گیرد، نمونه این ورود دیرهنگام دولت را در ترخیص خودروهای وارداتی دانست و گفت: روند ترخیص خودروهای وارداتی با مصوبه جدید هیات دولت آغاز شده، اما متاسفانه در بسیاری از موارد از جمله لوازم آرایشی و بهداشتی و سایر اقلام، هنوز هم رسوب کالا در گمرکات وجود دارد.
وی افزود: بیش از ده ماه است که محصولات آرایشی و بهداشتی در گمرکات مانده است و علیرغم پیگیری های دولت، همچنان مشکلات پابرجا است؛ ضمن اینکه کالاهای زیادی هستند که به سرنوشت همین اقلام دچار شده و در گمرکات باقی مانده اند.
به گفته خوانساری، به خاطر کمبود بودجه دولت، فشارهایی از بابت تامین اجتماعی و مالیات به بنگاههای اقتصادی وارد می شود که این موارد تاثیر منفی در محیط کسب و کار کرده و آنها را نیز دچار مشکل می کند.
رئیس اتاق بازرگانی تهران افزود: اگر اکنون فرصت جذب سرمایه گذاری خارجی فراهم نیست، فضای کسب و کار را نیز برای سرمایه گذاران داخلی نامساعد کنیم.
وی تصریح کرد: هزینه آلودگی هوا بالغ بر 8 میلیارد دلار در روز برآورد شده است که عمدتا کشورهای چین، آمریکا و هند بیشترین زیان را می بینند؛ این در حالی است که در چین بالغ بر 1.8 میلیون نفر در سال، در هند 1 میلیون نفر و در کل دنیا 4.5 میلیون نفر در دنیا تلفات به ثبت رسیده است.
به گفته خوانساری، در گذشته نگاه به بخش خصوصی مثبت نبود؛ به همین دلیل باید در اقشار مختلف مردم، نفوذ را داشته باشیم؛ به همین دلیل تلاش کرده ایم که با ایفای مسئولیت های اجتماعی کار را پیش بریم.
وی از فعالان اقتصادی درخواست کرد تا در رسانه های مجازی نقش جدی را داشته باشند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار