عضو هیئت مدیره کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی شهر خرم آباد، گفت: با پایدار شدن افزایش شکاف درآمدی میان کارگران شاغل و بازنشسته، ضروری است که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای ترمیم جدی حداقل مستمری آستین بالا بزند.
«محمدحسن موسیوند» در گفتگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه حدود ۴ میلیون حداقلی بگیر تامین اجتماعی همچنان چشم انتظار افزایش حداقل مستمری به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هستند، گفت: با پایدار شدن افزایش شکاف درآمدی میان کارگران شاغل و بازنشسته، ضروری است که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای ترمیم جدی حداقل مستمری آستین بالا بزند.
وی افزود: شرایط مستمری بگیران از لحاظ معیشتی پایدار نیست و سقوط لحظه ای قدرت خرید خود را می بینند و کمک می خواهند. با توجه به اینکه دولت مکلف به ابلاغ حداقل مستمری به پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی و البته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، الزامی است که بی معطلی افزایش مستمری از طریق بازنگری در حداقل دستمزد و یا اجرای ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، در دستور کار قرار گیرد.
عضو هیئت مدیره کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی شهر خرم آباد با بیان اینکه بازنشستگان نمی توانند بیشتر از خرداد برای افزایش مستمری خود معطل شوند، گفت: دولت باید در همین خرداد ماه تکلیف را روشن کند و اجازه ندهد که کار به تیرماه یا پس از آن بکشد؛ هرچند آقای سالاری، مدیرعامل سازمان اعلام کرده است، که در خرداد ماه افزایش مستمری ها اجرایی می شود.
موسیوند با بیان اینکه مستمری بگیران در موضوع افزایش مستمری ها ۲ ماه از سال را از دست داده اند، گفت: باید شرایطی فراهم شود که افزایش مستمری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری