ورود سامانه بارشی جدید از فردا

برترینها شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۷
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از فردا سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می شود و بخش های مختلفی را در بر می گیرد.

خبرگزاری مهر: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از فردا سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می شود و بخش های مختلفی را در بر می گیرد.
امیر سرکرده کارشناس سازمان هواشناسی ضمن تشریح این خبر اظهار کرد: پیش بینی می شود در نواحی شمال غرب و همچنین جنوب شرق کشور امروز نیز بارش های رگباری را داشته باشیم و در استان های آذربایجان های غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، شمال کرمانشاه بارش های رگباری را داریم.
وی گفت: در جنوب شرق کشور از جمله در سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان و هرمزگان نیز بارش های رگباری موقتی رخ می دهد.
کارشناس هواشناسی افزود: در زنجان نیز از بعد از ظهر بارش ها شروع می شود و در خراسان جنوبی بارش های پراکنده و موقتی را خواهیم داشت، اما خاصیت بارش های بهاری این است که در یک بازه زمانی کوتاه رخ می دهد و نباید منتظر بارش های نظام مند بود.
وی گفت: امروز پیش بینی می شود در ارتفاعات استان های البرز، مرکزی و همچنین زاگرس مرکزی و شمالی بارش داشته باشیم.
سرکرده افزود: برای نواحی جنوب کشور نیز وزش باد را داریم.
وی گفت: از فردا یعنی روز جمعه باید منتظر ورود یک سامانه بارشی جدید باشیم که به نظر می رسد این سامانه در برخی نقاط کشور فعال خواهد بود؛ این سامانه بارشی از نواحی غربی وارد کشورمی شود و ابتدا نواحی غربی و دامنه های زاگرس و شمال غرب را در بر می گیرد و به تدریج به نواحی مرکزی می رسد.
سرکرده افزود: در روزهای بعد این سامانه نواحی شرقی، شمال شرق و کل نیمه شرقی را در بر می گیرد و بارندگی ها در حدی خواهد بود که منجر به بالا آمدن سطح آب رودخانه ها می شود.
وی گفت: پیش بینی می شود که در روز جمعه بیشتر بارش ها در نواحی غربی اعم از شمال تا ...