ایسنا/اصفهان در کارگروه امروز ستادکرونای شهرستان اردستان، دربارۀ موضوعاتی چون احتمال تمدید محدودیت ها در شهرستان، علت ضدعفونی نکردن معابر و اماکن عمومی و همچنین ضرورت حمایت از اصناف متضرر از کرونا، توضیحاتی بیان شد.

علیرضا فرح بخش عصر امروز (پنجشنبه_۶ آذر) در کارگروه ستاد کرونای شهرستان که در فرمانداری اردستان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به موقعیتی که اردستان دارد و مسافرپذیر است، در هفته گذشته افراد غیربومی در روستا و شهرهای شهرستان نسبتا زیاد بود که با تلاشی که نیروی انتظامی انجام داد، تعداد زیادی از این افراد به شهرهای خود برگشت داده شدند.
وی با بیان اینکه متاسفانه در هفته اول محدودیت ها، بسیاری از صنوف محدودیت ها را رعایت نکردند، افزود: در صورتی که مردم و اصناف محدودیت ها را رعایت نکنند و وضعیت شیوع ویروس همچنان ادامه داشته باشد، احتمال تمدید محدودیت ها در اردستان وجود دارد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردستان تصریح کرد: با وجود گلایه های اصناف از طرح محدودیت ها، ناگزیر به اجرای آن بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا هستیم اما ایجاد هرگونه محدودیت بدون حمایت مادی و یا معنوی از اصناف، موجب افزایش هزینه سربار کسب و کار و زندگی برای آن ها می شود که پیشنهاد این موضوع به ستاد استانی اطلاع داده می شود.
فرح بخش، با گلایه از اجرای ضعیف محدودیت ها در بازار روز اردستان و با بیان اینکه آن گونه که انتظار داشتیم دستگاه های بازرسی در محدودیت ها اصناف در بازار روز پای کار نیامدند، گفت: کسبه ای که در بازار روز هستند باید فعالیت خود را تعطیل کنند و هر صنفی که تخلف کرد باید قاطع تر و منسجم تر با آن برخورد شود. اداره صنعت معدن باید نسبت به آگاه سازی اصناف اقدام کند و از شهرداری برای مسدود کردن ورودی ها و از دستگاه قضایی در این خصوص انتظار حمایت بیشتر را داریم.
وی با بیان اینکه وضعیت شهرستان اردستان از نظر شیوع کرونا به هیچ وجه خوب نیست و شاهد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار