اکوفارس: وزیر آموزش و پرورش «دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان» را در راستای اتخاذ تدابیرلازم به منظور انجام ثبت نام دانش آموزان در فضایی امن و آرام، سیاست کاهش تمرکز و تفویض اختیار و با در نظر گرفتن شرایط خاص مواجهه با ویروس کووید ۱۹ (کرونا) به ادارت کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ کرد.

به گزارش تسنیم، در این دستورالعمل بر رعایت اصل تکریم، کرامت انسانی و حفظ احترام خانوده ها، انتخاب افرادی دارای حسن خلق، صبور و آگاه به قوانین و مقررات در ستاد های ثبت نام، دستورالعمل های بهداشتی با توجه به شیوع کرونا، اجرای پروتکل های بهداشتی، تعیین سهمیه های ثبت نام در مدارس در دوره های مختلف تحصیلی از طریق سامانه دانش آموزی، اطلاع رسانی به موقع و تمهید مقدمات لازم به منظور پیشگیری از ازدحام تاکید شده است.
شایان ذکر است، در دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان در راستای تسهیل درامر ثبت نام، دو بخش مجزای مقررات عمومی ثبت نام و مقررات ثبت نام در مدارس غیردولتی، استعداد های درخشان و شاهد گنجانده شده است و در هر بخش شرایط و موارد لازم برای ثبت نام شرح داده شده است که در ادامه خواهد آمد.
مقررات عمومی ثبت نام
ثبت نام تمام نوآموزان دوره پیش دبستانی در سامانه سناد به تفکیک کد های دولتی، با مشارکت مردم و غیردولتی الزامی بوده و مسئولیت ثبت نام با مدیر مدرسه است.
سن ثبت نام پیش دبستانی یک، چهار تا پنج سال تمام (متولدین ۲ مهر ۹۴ الی ۱ مهر ۹۵) و سن ثبت نام پیش دبستانی، دو، پنج تا شش سال تمام (متولدین ۲ مهر ۹۳ الی ۱ مهر ۹۴) است.
ثبت نام نوآموزان دوره پیش دبستانی اتباع خارجی همچون سایر دوره های تحصیلی، طبق شیوه نامه های ابلاغی بلامانع است.
اجرای محدوده بندی جغرافیایی برای ثبت نام
اجرای محدوده بندی جغرافیایی برای ثبت نام دانش آموزان به استناد ماده ۳۱ آیین نامه اجرایی مدارس صورت پذیرد.
شرایط ثبت نام پایه ۱۰
ثبت نام دانش آموزان در پایه دهم آموزش متوسطه، با تأکید بر رعایت اولویت های تعیین شده در نمونه برگ های هدایت تحصیلی و تشکیل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری