سلامت نیوز :در برخی شهرهای بزرگ، کلاس های مدارس دولتی شلوغ و پرجمعیت شده، چیزی شبیه دهه 60و 70که در هر نیمکت 3 دانش آموز می نشستند و معلم توان آموزش 30تا 40کودک و نوجوان پر انرژی را نداشت و حتی در برخی مناطق محدود، مدارس دو شیفته برگزار می شدند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه همشهری ، آنطور که هفته گذشته محمد صیدلو، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های تهران در بیست و یکمین جلسه رسمی- علنی شورای اسلامی استان تهران گفته: «میانگین تراکم دانش آموزی در حاشیه تهران به 32نفر رسیده درحالی که این میانگین در کل کشور 24دانش آموز است.» پیش از این هم علی شهری، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران از خطر دو نوبته شدن مدارس به خصوص در حاشیه تهران خبر داده بود.
چرا کلاس های درس شلوغ شد؟
این اتفاق خیلی هم عجیب و دور از انتظار نبود؛ چرا که مهدی شرفی، سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش وپرورش چند روز پیش آخرین آمار ثبت نام دانش آموزان (بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه سناد) را تا 23 مهر ماه، 15 میلیون و 138 هزار و 523 نفر اعلام کرد؛ آماری که نسبت به تعداد دانش آموزانی که سال گذشته وزیر سابق آموزش و پرورش گفته بود حدود یک میلیون و138 هزار نفر افزایش پیدا کرده است.
اواخر شهریور سال گذشته سید محمد بطحایی، وزیر سابق آموزش و پرورش در مراسم بزرگداشت یکی از خیرین مدرسه ساز اعلام کرده بود که تا چند روز دیگر ۱۴ میلیون و ۷ هزار و ۷۳۶ دانش آموز در سراسر کشور در کلاس های درس مشغول به تحصیل می شوند. بطحایی همچنین سال گذشته اعلام کرده بود که جمعیت دانش آموزی تا 6 سال آینده، به حدود 16 میلیون و 400 هزار نفر خواهد ...

سرخط اخبار