مقام پیشین کاخ سفید با تاکید بر خطرناک بودن جنگ در منطقه گفت که ریاض اکنون خواهان تفاهم و صلح با تهران است چراکه متوجه عواقب جنگ با ایران شده است.
« فرانک هیپل » (Frank N von hippel) دستیار پیشین امنیت ملی در دفتر علم و فناوری کاخ سفید (۱۹۹۳ تا ۱۹۹۵) و استاد روابط بین الملل دانشگاه پرینستون است. وی در زمینه علوم و فناوری شامل مواردی چون کنترل تسلیحات اتمی و منع اشاعه هسته ای، انرژی و توازن سیاست گذاری در عرصه های تکنولوژی تحقیقاتی داشته است.
هیپل در سال ۱۹۹۳ موفق به دریافت فلوشیپ موسسه «مک آرتور» شد. وی دارای مدرک دکتری از دانشگاه آکسفورد است و در حال حاضر عضو هیئت مدیره پنل بین المللی درباره مواد شکافت پذیر و استاد علوم سیاسی دانشگاه پرینستون است. وی در گفت وگو با ایلنا نظرات خود را درباره تنش ها در خاورمیانه مطرح کرده است.
حمله به آرامکو خطرات جنگ را نشان داد
وی در ابتدا در مورد تنش های فعلی گفت: من در واقع جنگ را نتیجه حمله به آرامکو نمی دانم اما معتقدم این حمله نشان داد که در صورت درگیری نظامی چه فاجعه ای رخ خواهد داد. اوضاع در واقع خطرناک است. 
ترامپ فاقد استراتژی است
ترامپ فردی خطرناک برای ریاست جمهوری آمریکا است
ترامپ فقط خواهان تعامل با شاهزاده ها است
هیپل در ادامه در مورد استراتژی ترامپ در مورد ایران گفت: من فکر نمی کنم که ترامپ در مورد ایران - یا هر موضوع دیگری- استراتژی داشته باشد. او هرگز استراتژی بلد نیست او به جای متفکران استراتژیک فقط با درباریان و شاهزاده ها در تعامل است. چنین مردی به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده بسیار خطرناک است.
ایران تا زمانی که آمریکا به برجام بازنگردد، تن به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار