انتقاد قدیمی از شیوه پذیرش دانشجو در مقطع ارشد، امسال در حالی دوباره بر سر زبان افتاده که اخیرا پس از سال ها وزارت علوم سامان دهی 19 سهمیه کنکور را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، برخی کاربران فارس با ثبت سوژه ای در سامانه فارس من نسبت به طرح آ.ت.ت درباره شیوه پذیرش دانشجو در مقطع ارشد اعتراض کرده اند.
پس از انتصاب معاون جدید آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، پیشنهاد تغییر روش پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد بار دیگر مطرح شد.
علی خاکی صدیق با استناد به گفته روسای دانشگاه های برتر کشور اعلام کرد که این مسئولان دانشگاهی نسبت به روش فعلی پذیرش دانشجو مقطع ارشد از طریق کنکور گلایه دارند و معتقدند که کنکور فعلی نمی تواند دانشجویان برتر را به این دانشگاه ها هدایت کند.
روسای دانشگاه های برتر کشور نسبت به روش فعلی پذیرش دانشجو مقطع ارشد از طریق کنکور گلایه دارند و معتقدند که کنکور فعلی نمی تواند دانشجویان برتر را به این دانشگاه ها هدایت کند
اما این موضوع با نظر موافق و مخالف بسیاری رو به رو شد.
یکی از منتقدان جدی این طرح، دانشجویانی هستند که در دانشگاه های برتر تحصیل نکرده اند؛ همچنین دانشجویانی که دانشگاه های آزاد، دانشگاه های غیرانتفاعی و دانشگاه های علمی کاربردی تحصیل خود را به پایان رسانده اند معتقدند که اگر این شیوه اجرایی شود، اعضای هیات علمی و اساتیدی که در دانشگاه های سطح یک مشغول مصاحبه با دانشجویان می شوند نظر بهتری نسبت به دانشجویانی که مقاطع تحصیلی پایین تر را در همان دانشگاه یا دانشگاه های برتر گذرانده اند خواهند داشت و با این روش شانس حضور دانشجویان دیگر دانشگاه ها در دانشگاه های برتر کاهش پیدا می کند.
*طرح آ. ت. ت رد شد
مخالفان این طرح می گویند در نتیجه این روش دانشجویی که در مقطع پایین تر نتوانسته به دانشگاه برتر راه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار