رئیس مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه شهید حسین پور یکی از جوانان پیشتاز عرصه فداکاری است، گفت: این شهید جوانان و بزرگوار افتخار گیلان، جمهوری اسلامی و حتی محور مقاومت بوده است زیرا با شجاعت و فداکاری از جان ملت های مظلوم سوریه و عراق در برابر گروه های وحشی تکفیری دفاع کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از لنگرود، محمدباقر قالیباف در مراسم سالگرد شهادت مرتضی حسین پور از طریق ارتباط تلویزیونی با بیان اینکه انقلاب اسلامی استحکام و استقلال خود را مدیون خون پاک شهیدان است، اظهار کرد: انقلاب اسلامی در طول این ۴۰ همواره تحت فشار توسط استکبار جهانی بوده است ولی شهدا در دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم با خون پاک خود اجازه نابودی انقلاب را ندادند.
وی سردار شهید سلیمانی را نماد فداکاری در جهان اسلام دانست و گفت: این شهید بزرگوار تمام عمر خود را صرف جهاد درراه پروردگار و اسلام کرد و با موفقیت و پیروزی های خود به باعث شادمانی مردم مظلوم و تضعیف استکبار شد به همین دلیل سردار سلیمانی را می توان مهم ترین عنصر فداکاری در کشور نامید.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه فرهنگ مقاومت و فداکاری یکی برکات وجود شهدا در انقلاب اسلامی است، بیان کرد: جوانان و مردم باید شهدایی مانند شهید سپهبد سلیمانی و شهید مرتضی حسین پور را الگوی زندگی خود قرار دهند زیرا آنان بزرگ ترین نماد ترک تعلقات دنیوی هستند و با حضور خود در جبهه های مقاومت باعث امتداد فرهنگ فداکاری و ایثار شدند.
قالیباف، سردار سلیمانی را پرورش دهنده جوانان انقلابی، شجاع و فداکار معرفی کرد و افزود: این شهید بزرگوار دارای مغناطیس جذب بود و هر فردی که با ایشان یک بار گفت وگو می کرد جذب ویژگی های اخلاقی این شهید می شد به همین به منظور این شهید بزرگوار را سردار دل ها می نامند.
وی با تأکید بر نقش روحیه فداکاری و مقاومت در پیروزی های ملت های مسلمان تصریح کرد: یکی از دلایل پیروزی محور مقاومت تقویت روحیه حق طلبی، ایثار، مقاومت و فداکاری است لذا اگر جامعه ای ویژگی ها را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار