کارشناس سعودی: هدف حل اختلافات تهران-ریاض است

مثلث آنلاین جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۹
پژوهشگر ارشد مرکز مطالعات خلیج فارس می گوید که هدف کنونی حل اختلافات سیاسی ایران و عربستان است نه نابودی یک طرف بین المللی.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
به گزارش ایسنا، هشام الغنام، پژوهشگر ارشد "مرکز مطالعات خلیج" و کارشناس روابط بین الملل و مسائل استراتژیک در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: اکنون هدف نابودی یک طرف منطقه ای نیست بلکه هدف مطلوب حل اختلافات سیاسی میان ایران و عربستان است.
وی در بخشی از گفت وگوی خود با این خبرگزاری روسی گفت: در مرحله کنونی تحقق این مساله و حل اختلافات با ایران امری بعید است و سیاست منطقه ای و بین المللی در حال حاضر منزوی کردن ایران است.
الغنام با اشاره به اینکه سیاست سعودی ها در رابطه با ایران تغییری نکرده است افزود: عربستان با همکاری و هماهنگی هم پیمانان بین المللی خود به تلاش برای مقابله با نفوذ ایران ادامه می دهد.
به گزارش ایسنا، حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان اخیرا پیامی مبنی بر ایجاد صلح و امنیت از طریق کویت به عربستان و بحرین فرستاد.
علی ربیعی، سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در خصوص این نامه و واکنش ها به آن، گفت: رئیس جمهور محترم نامه هایی را ارسال کرده اند و اساس این نامه ها صلح و ثبات منطقه است. معتقد هستیم دوجانبه های متعددی می تواند در منطقه شکل بگیرد و فشارهای آمریکا نباید باعث دوری کشورهای خاورمیانه از هم شود. اگر منافع آمریکا ایجاب نکند حتی مردم کرد را به کار گرفته و بعد رها می کند اما ما در این منطقه هستیم.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار