وزارت خزانه داری آمریکا در وب سایت خود اعلام کرد وزیر ارتباطات ایران را به فهرست تحریم های خود اضافه کرد.

به گزارش تابناک به نقل از فارس، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد «محمد جواد آذری جهرمی»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران را به فهرست تحریم ها اضافه کرد.
در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده وزیر ارتباطات ایران به دلیل نقشی که در «سانسور گسترده اینترنت» در روز های گذشته داشته تحریم شده است.
«استیون منوشین»، وزیر خزانه داری آمریکا گفت: «ما وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران را به دلیل محدودسازی اینترنت، از جمله محدودسازی برنامه های محبوب پیام رسان که به میلیون ها ایرانی برای برقراری ارتباط با یکدیگر و با دنیای خارج کمک می کنند تحریم می کنیم.»
وزارت خزانه داری آمریکا گفته تمامی دارایی های آذری جهرمی که در ایالات متحده هستند یا در مالکیت و کنترل اشخاص آمریکایی هستند باید مسدود شده و به دفتر دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا گزارش شوند.
دولت آمریکا در روز های گذشته خواستار توقف قطع اینترنت در ایران شده است. «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته (پنجشنبه) توئیتی در همین باره منتشر کرد.
این درخواست ها در حالی مطرح می شوند که واشنگتن راه مبادلات کالا های ضروری و حتی تجارت کالا های بشردوستانه با ایران را سد کرده است.
حساب کاربری وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه با بیان اینکه ۹۰ ساعت از قطع اینترنت در ایران می گذرد خواستار «احترام به مردم ایران» شده بود. همزمان، عده ای از فعالان ضد انقلاب که قبلاً برای تشدید تحریم ها علیه ملت ایران با رئیس جمهور آمریکا نامه نگاری می کردند هم از کشور های غربی خواسته اند راهکاری برای برقرار شدن اینترنت در ایران پیدا کنند.
مقام های ایران در روز های گذشته توضیح داده اند که قطع ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار