سفیر کوبا در پکن در پیامی که بازتاب بین المللی داشت، تاکید کرده دولت آمریکا از ارسال کمک های چین به کوبا جلوگیری کرده است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
«کارلوس میگوئل هرناندز» سفیر کوبا در چین طی پیامی که بازتاب بین المللی پیدا کرده است، برخی از کمک های ارسالی چین به کشورهای مختلف جهان برای مقابله با بیماری همه گیر کرونا را برشمرده و در خاتمه متذکر شده که دولت ایالات متحده از ارسال کمک های چین به کوبا جلوگیری کرده است. متن این پیام به شرح زیر است.
⁦*⁩ برای کوبا همیشه سخت تر بوده است. برای ما کوبایی ها حتی در شرایط بیماری همه گیر هم وقتی برای تنفس نیست. وقتی که جک ما، مؤسس علی بابا، غول صنایع الکترونیک چین و نیز پایه گذار تشکیلاتی که به نام اوست، با چشم پوشی از شعارهای نژادپرستانه رئیس جمهور فعلی ایالات متحده به دنیا اعلام کرد که قصد دارد 500000 ابزار آزمایش سریع کووید-19 و یک میلیون ماسک را به آن کشور اهدا کند، او قبل از آن همین کار را برای ژاپن، کره جنوبی، ایتالیا، ایران و اسپانیا کرده بود. در آن زمان اینها بیش از همه در معرض خطر بودند. این کار، ابراز فراخوان شفاف برای پیوستن نیروها در دوران این نبرد سخت و نابرابر بود.
⁦*⁩ محموله دوم محصولات اهدایی جهت حمایت از اقدامات بازدارنده در اروپا، برنامه ریزی شده بود که 16 مارس وارد فرودگاه بلژیک شود. در همان روز گزارش شد که محموله ای دیگر برای کمک رسانی به 54 کشور دیگر آفریقایی وارد اتیوپی می شود. یک روز بعد، یک پرواز از هانگژو به روم حامل محصولات پزشکی برای صلیب سرخ ایتالیا بود و اعلام شد که کیت های آزمایشی و ماسک ها در راه هستند.
⁦*⁩ همان روز، برنامه ریزی شده بود که یک هواپیمای دیگر یک محموله ارزشمند دیگر، شامل 500000 ماسک و سایر تجهیزات پزشکی را برای مبارزه با ویروس کرونا به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار