ناوگان اتوبوس رانی برلین که از سال گذشته به طور آزمایشی مینی بوس های الکتریکی کوچکی را در خیابان های شهر به حرکت درآورده، قرار است از ماه دسامبر این خودروهای بدون راننده را برای حمل مسافران مورد استفاده قرار دهد.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا ، سال گذشته مقامات رسمی برلین طی جلسات مکرر تصمیم گرفتند برای پایداری هرچه بیشتر شهر اقدامات جدیدی در پیش گیرند. یکی از مهم ترین ایده های مطرح شده در جلسات فوق، استفاده از خودروهای الکتریکی برای حمل و نقل عمومی شهر بود که در نهایت قرار شد مینی بوس هایی خود ران برای رسیدن به هدف فوق ایجاد شود. در همین راستا، مینی بوس های الکتریکی کوچکی که به "زردهای جذاب" نیز معروف هستند، از سال گذشته به صورت آزمایشی به تردد در داخل شهر پرداخته اند. موفقیت در مرحله آزمایشی آن ها سران شهر را به استفاده دائمی از خودروها برای حمل مسافران در سراسر شهر سوق داده و از ماه دسامبر شهروندان برلینی می توانند به روشی پایدارتر از قبل خود را به مسیرهای داخل شهری برسانند.
جالب است بدانید که در ابتدای پروژه آزمایشی تردد "زردهای جذاب"، تنها یک نمونه از آن ها در خیابان های شهر به حرکت درآمد، اما موفقیت خودروی فوق باعث شد شهردار دو خودروی الکتریکی مشابه کوچک را نیز خریداری کند و مورد آزمایش قرار دهد. اداره محیط زیست، حمل و نقل و حفاظت از آب و هوای برلین نیز طرح فوق را مورد حمایت قرار داده و متعهد شده است برای خرید مینی بوس های الکتریکی خود ران از هیچ کمک مالی دریغ نکند.
طی مرحله آزمایشی مینی بوس های الکتریکی خود ران، نقص های اساسی این خودروها شناخته و قرار شد مینی بوس های جدید با قابلیت های بیشتر و ایرادهای کمتر وارد بازار برلین شود. یکی از مهم ترین مشکلات زردهای جذاب در سال گذشته، سرعت پایین حرکت آن ها بود که در نسخه جدید این ایراد برطرف شده است تا مینی بوس ها با سرعت استاندارد مسافران را به مسیرهای خیلی طولانی نیز برسانند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار