راهکارهایی که کمردرد را از شما دور می کند

مشرق نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۳:۴۲
یک متخصص ارتوپدی گفت: اگر کمردرد با عطسه، سرفه، تنفس عمیق، تب، لرز و تعریق شبانه همراه بود بهتر است هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید.

به گزارش مشرق، ذبیح الله حسن زاده متخصص ارتوپدی درباره علل بروز کمردرد و راه های کنترل آن اظهار کرد: بررسی های انجام شده نشان می دهند بیش از ۸۵ درصد افراد جامعه حداقل برای یک بار درد کمر را تجربه می کنند، اختلالی که برای مدتی فرد را وادار می کند استراحت طولانی مدت داشته باشد و مصرف مسکن را تجربه کند.
این متخصص ارتوپدی گفت: به طور قطع افزایش آگاهی در سطح جامعه با کنترل عوارض ناشی از کمردردها همراه خواهد بود؛ برخی از افراد به طور خاص در معرض ابتلا به انواع کمردردها قرار دارند که از جمله آن ها می توان به کسانی که اضافه وزن دارند، اشاره کرد؛ در واقع چاقی می تواند آثار زیان بار بر مهره ها و مفاصل کمر داشته باشد.
۳ گروهی که بیشتر در معرض ابتلا به کمردرد هستند
حسن زاده افزود: بررسی ها نشان می دهد افراد سیگاری، کسانی که قد بالای ۱۸۱ سانت دارند و افرادی که کار سنگین انجام می دهند بیش از دیگران در معرض ابتلا به مشکلات کمر قرار خواهند گرفت، از این رو باید بیشتر احتیاط کنند.
وی درباره علل ایجاد کمردرد تصریح کرد: به طور کلی چهار گروه کمردرد وجود دارد؛ شایع ترین نوع این اختلال دردهای مکانیکی هستند که از افزایش فشار ناشی از کار، بلند کردن اجسام یا خواب و نشستن نامناسب ناشی می شود، گروه بعدی کمردردهای ناشی از عفونت های مهره هستند و اغلب کسانی که به بیماری هایی خاص مانند تب مالت مبتلا می شوند با این کمردردها مواجه می شوند.
این متخصص ارتوپدی ادامه داد: بروز اختلالات التهابی مثل انواع رماتیسم ها و وجود تومورهای استخوانی هم به بروز کمردرد منجر می شود؛ گاهی عادات نامناسب در سبک زندگی با تغییر شکل و در نتیجه اختلالات ستون ...