به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا «محمدجواد ظریف» پیش از ظهر امروز در پایان جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: ما با تروریسم اقتصادی آمریکا مواجه هستیم. این تروریسم اقتصادی براساس این توهم شکل گرفته است که گروهی در آمریکا وجود دارد که به دولت این کشور همیشه دروغ گفته است.
وی با بیان اینکه از زمانی که تحریم ها اعمال شد، آن ها به دولت آمریکا گفتند دو، سه ماه دیگر این تحریم ها باعث می شود حکومت ایران سرنگون شود، اظهار داشت: هنوز هم یک فرد نادانی مانند آقای پمپئو به ترامپ می گوید حکومت ایران در فاصله چند ماهه سرنگون می شود. ما که می دانیم او اشتباه می کند و مردم حامی حکومت هستند. حال ممکن است هر کدام از ما دلخوری هایی درباره انتخابات داشته باشیم.
مشارکت در انتخابات بزرگترین تقویت دیپلماسی ایران برای مقابله با سیاست های آمریکا است
این دیپلمات عالی رتبه ادامه داد: حتما همه ترجیح دیگری داشتیم. شاید فکر می کردیم اگر افراد بیشتری تائید صلاحیت می شدند، مردم حضور بیشتری در انتخابات و انتخاب بیشتری داشتند. اما امروز زمان آن بحث نیست. امروز زمان این است که به آمریکایی ها بگوییم سیاست فشار حداکثری تان شکست خورده است.
ظریف با اشاره به اثر مشارکت مردم در عرصه سیاست خارجی تصریح کرد: اگر می خواهیم دست همکاران من در سیاست خارجی را تقویت کنیم که بتوانند در حوزه سیاست خارجی با جدیت بیشتری جلوی تحریم ها را بگیرند، باید آمریکا را مجبور کنیم که به پای میز مذاکره برگردد، نه مذاکره دوجانبه بلکه مذاکره ای که آمریکا آن را ترک کردم و آن مذاکره ۱+۵ است.
وی افزود: همانطور که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار