سخنگوی دولت گفت: توزیع ماسک ارزان قیمت با همکاری شهرداری ها و وزارت صمت انجام می شود، گفت: ظرفیت تولید ماسک صنعتی به ۵ میلیون در روز رسیده است و ما درخواست داریم همه به پویش «استفاده از ماسک» بپیوندند.

به گزارش خبرآنلاین ، «علی ربیعی» روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارداشت: رییس جمهوری نکته مهمی را در خصوص ضرورت همکاری و هم افزایی و در کنار هم بودن همه قوا و نهادهای کشور در جلسه گذشته دولت مطرح کردند، من در اینجا اعلام می کنم بنای دولت همکاری صمیمانه، همراهانه و هم افزا برای عبور از شرایط دشوار امروز و پاسخ به نیازها و حل مشکلات مردم است.
وی گفت: امروز آثار تخریبی تحریم های بی سابقه و همپوشانی آن با شروع بیماری کرونا که فقط یک بیماری در عرصه پزشکی نیست و آثار عظیم اقتصادی- اجتماعی در همه دنیا داشته است را می بینیم. در کنار آنها تهدیدهای بی سابقه ای که امروز باند حاکم بر کاخ سفید و آثار و علائم به حرکت درآوردن جریان های ناامن کننده داخل کشور را هم از سوی بدخواهان کشورمان مشاهده می کنیم.
اهم صحبت های او به نقل از ایسنا، فارس و مهر از این قرار است:
* دولت در خط مقدم هم مقابله با تهدیدهای نظامی-امنیتی و هم فشار بی سابقه و خشن اقتصادی و همچنین سخت شدن زندگی مردم که ناشی از این فشارها قرار دارد. در کنار این مساله، عملیات روانی گسترده هم درکشور صورت می گیرد. عبور موفق از این مقطع وظیفه ملی همه ما است. امروز باید بیش از گذشته همه قوا، نهادهای مدنی و مردم جامعه در کنار هم قرار بگیریم.
*ما مطلع هستیم که این سختی اقتصادی مردم را با زندگی دشوار روبرو کرده است و امروز دولت در مقابل کشورها ایستاده که هم با تحریم و هم با آثار تحریم مقابله کند. فشارهایی بوده که آثار آن هم در اقتصاد و در جامعه بیش از پیش هویدا می شود.
*در کنار کرونا تحریم های کاخ سفید و یک وضعیت بی سابقه را در این مدت داریم.
*امروز باید همه نهادهای مدنی ...

عناوین مهم خبری