قیمت دلار و یورو شنبه 18 آبان 98/ کاهش آربیتراژ در بازار ارز

تابناک شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۶
بازار ارز اولین روز هفته را با ثبات نرخ ها آغاز کرده است. این در حالی است که امروز بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۸ ارز مانند یورو و پوند نسبت به روز پنج شنبه هفته گذشته کاهش و قیمت ۱۸ واحد پولی دیگر افزایش یافت؛ نرخ دلار و۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

بازار ارز اولین روز هفته را با ثبات نرخ ها آغاز کرده است. این در حالی است که امروز بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۸ ارز مانند یورو و پوند نسبت به روز پنج شنبه هفته گذشته کاهش و قیمت ۱۸ واحد پولی دیگر افزایش یافت؛ نرخ دلار و۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.
به گزارش تابناک اقتصادی ؛ در معاملات امروز (شنبه هجدهم آبان ماه 98) بازار ارز، شاهد کاهش نوسان نرخ ارز به ویژه دلار و یورو بودیم. این در حالی است که در روزهای گذشته، اندکی افزایش را در بازار شاهد بودیم که با ورود بازارساز و افزایش عرضه، این روند متوقف شد. در نتیجه امروز شاهد کاهش فاصله دلار صرافی های بانکی با بازار آزاد و از بین بردن آربیتراژ بین این دو بودیم.
بر این اساس، در حال حاضر در صرافی های مجاز و بانکی سطح کشور، هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ 11250 تومان از مردم خریدای می شود و به قیمت 11350 تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می شود که نسبت به پایان هفته گذشته، تغییری نداشته است. این در حالی است که دلار در بازار آزاد نیز با کمی فاصله، به نرخ 11360 تومان فروخته می شود.
همچنین امروز هر اسکناس یورو در صرافی های مجاز و بانکی سطح کشور به نرخ 11550 تومان از مردم خریداری شده و به قیمت 12650 تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می شود که نسبت به روز پنج شنبه، ثابت مانده است.
نرخ رسمی 47 در بانک مرکزی
بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «شنبه هجدهم آبان ماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز پنج شنبه گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین در روز جاری هر پوند انگلیس با یک هزار و ۲۷۲ ریال کاهش نسبت به روز پنج شنبه ۵۳ هزار و ۶۵۸ ریال و هر ...

سرخط اخبار