مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از فعالیت سامانه بارشی جدید در بیشتر شهرهای کشور و بارش برف و باران در اغلب نقاط طی سه روز آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، صادق ضیاییان گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (۱۴ آذر) در شمال خلیج فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و فارس بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و در استان های البرز، قزوین، تهران، گیلان، مازندران و خراسان رضوی بارش باران و در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی بارش پراکنده برف رخ می دهد.
وی با بیان اینکه فردا (۱۵ آذر) به تدریج گستره فعالیت این سامانه بارشی به مناطق از غرب و مرکز کشور نیز کشیده می شود، تصریح کرد: از این رو فردا علاوه بر استان های ذکر شده در استان های ایلام، لرستان، مرکزی، قم، زنجان، اردبیل و شمال استان های سمنان و اصفهان بارش پراکنده پیش بینی می شود.
ضیاییان با بیان اینکه طی این مدت بارش در مناطق سردسیر، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی به شکل برف خواهد بود، گفت: طی روز یکشنبه (۱۶ آذر) در کل کشور به جز جنوب سیستان و بلوچستان ابرناکی و بارش پیش بینی می شود. همچنین شدت بارش طی این روز در استان های فارس، بوشهر، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال کرمان خواهد بود.
به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روز دوشنبه (۱۷ آذر) از فعالیت سامانه بارشی در بیشتر مناطق کشور کاسته می شود و این سامانه تنها در جنوب فارس، کرمان، هرمزگان، شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی و سواحل دریای خزر فعالیت دارد.
وی افزود: طی این روز همچنین در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز، اردبیل، آذربایجان شرقی، مرکزی، قم، لرستان، اصفهان و شمال یزد بارش پراکنده رخ می دهد.
ضیاییان در ادامه با اشاره به اینکه طی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار