کارشکنی آمریکایی ها در عملیات ارتش عراق علیه داعش

فارس نیوز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۶
یک منبع عالی رتبه امنیتی عراقی از کارشکنی و ممانعت آمریکا از حمله به مواضع داعش در کوههای مکحول در شرق عراق سخن گفت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک منبع امنیتی عراقی گفت که نیروهای ارتش و امنیتی این کشور برای عملیات در جنوب غرب کرکوک، با دخالت ها و ممانعت های آمریکایی ها مواجه هستند.
او در مصاحبه با پایگاه خبری المعلومه ، گفت که نیروهای آمریکایی حاضر در مقر فرماندهی تیپ ۱۴ ارتش عراق در ناحیه «الزاب» در جنوب غرب کرکوک مانع گلوله باران مواضع داعش در رشته کوه «مکحول» و انجام هرگونه عملیات زمینی و هوایی در این منطقه می شوند.
او همچنین گفت که فرماندهی نیروهای آمریکایی در این منطقه مانع از انتقال نیروها بین تیپ های مختلف ارتش عراق می شوند مگر اینکه موافقت آنها جلب شود و این ارتش آمریکاست که به تصمیم گیرنده اصلی در این منطقه تبدیل شده است.
به گفته این مقام نظامی، آمریکایی ها همچنین از فرماندهان تیپ ۱۴ خواسته اند تا ابتدا برنامه ها و نقشه های عملیاتشان را با آنها در میان بگذارند تا بررسی شود؛ از این رو افسران و فرماندهان ارتش به شدت از دخالت های نیروهای آمریکایی در تصمیمات و عملیات ها شکایت دارند.
او گفت که این دخالت ها موجب شده است تا پاکسازی کوههای مکحول تا کنون به تعویق بیفتد؛ هرچند مسافت میان نیروهای عراقی و عناصر داعش بسیار کم است و تروریست ها با آزادی کامل در این کوهها رفت و آمد می کنند چرا که اطمینان دارند نیروهای عراقی آنها را هدف قرار نخواهند داد.
این مقام نظامی همچنین گفت که عناصر داعش شب ها عامدانه خود را به مقر ارتش عراق نزدیک می کنند چرا که می دانند آمریکایی ها مانع از عملیات علیه آنها می شوند. به گفته وی نیروهای پیشمرگه کرد نیز در پشت سر تروریست های داعش در مسافت بسیار کم مستقر شده اند.
پس از آزادی موصل و شکست خلافت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار