رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار صادرات پیاز قرمز به پاکستان و هندوستان را علت اصلی نوسان قیمت در بازار اعلام کرد.

اصغر یاوری رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار در گفت وگو با خبرنگار ، با اشاره به دلایل گرانی گوجه فرنگی و پیاز در بازار اظهار کرد: با توجه به تغییر فصل و بارندگی شدید در مهرماه، گوجه فرنگی استان فارس به عنوان قطب اصلی تولید دچار مشکل شد به طوری که گوجه فرنگی های صادراتی به عراق به علت سرمازدگی برگشت خوردند که همین امر موجب شد تا هر کیلو گوجه فرنگی به ۱۲ هزار تومان در میدان مرکزی برسد.
او افزود: با عرضه گوجه فرنگی از نقاط دیگر قیمت تا حدودی متعادل تر شد، به طوری که هم اکنون هر کیلو گوجه فرنگی از ۷ تا ۱۱ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب ۲۵ تا ۳۵ درصد سود در خرده فروشی ها باید عرضه شود و فروش با نرخ های بالاتر گرانفروشی است.
صادرات گوجه فرنگی مکمل گرانی شد؛ نرخ هر کیلو گوجه فرنگی ۱۰ هزار تومان
یاوری صادرات پیاز قرمز به پاکستان و هندوستان را دلیل اصلی نوسان قیمت در بازار برشمرد و گفت: علی رغم فراوانی پیاز زرد و شیری، پیاز قرمز در میدان کم بود که همین امر زمینه را برای افزایش قیمت در بازار فراهم کرد.
این مقام مسئول قیمت هر کیلو پیاز زرد و شیری در میدان مرکزی را ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان و پیاز قرمز را ۶ هزار تومان در میدان اعلام کرد.
رئیس اتحادیه بارفروشان از افزایش ۴۰ درصدی قیمت میوه در بازار خبر داد و گفت: با توجه به سال ناآور درختان و کاهش تولید، قیمت محصولاتی همچون سیب درختی، پرتقال شمال و انار نسبت به سال قبل ۴۰ درصد رشد داشته است.
او در پایان درباره تاثیر شیوع ویروس کرونا بر بازار میوه تصریح کرد: با گسترش ویروس کرونا، بازار محصولاتی نظیر زنجبیل، لیموترش، لیموشیرین و سایر مرکبات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار