رئیس سازمان وظیفه عمومی به مناسبت روز سرباز شرایط خدمت سربازی و معافیت از آن را تشریح کرد و گفت: دیگر خرید سربازی نداریم.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ سردار تقی مهری با تبریک روز سرباز گفت: در حال حاضر چیزی به نام خرید سربازی وجود ندارد. قانونی مبنی بر امکان خرید سربازی برای افراد دارای ۸ سال غیبت در سال ۹۴ تا ۹۷ در مجلس شورا اسلامی تصویب شده بود که پس از آن لغو شد.
وی تصریح کرد: امکان خرید سربازی وجود ندارد، اما کسانی که متولد سال ۵۵ و قبل از آن هستند از سربازی معافند. در صورت فرار از سربازی، سربازان باید با مراجعه به یگان مربوطه مراحل قضایی را طی کنند.
اهمیت کارت پایان خدمت
سردار مهری درباره اهمیت کارت پایان خدمت اظهار داشت: خدمت سربازی در حقیقت یک امر مقدس است. طبق قانون افراد ۱۸ سال به بالا باید نسبت به تعیین تکلیف خدمت سربازی خود اقدام کنند. جوانان دانشجو می توانند تا مقطع دکترا به تحصیل خود ادامه دهند و در صورت داشتن مشمولان مازاد، نیرو ها به مراکز دولتی جهت کار های اقتصادی، فرهنگی و خدمتی اعزام می شوند.
وی افزود: کارت سربازی اهمیت زیادی برای استخدام در دستگاه ها، گرفتن وام و بسیاری فعالیت های دیگر دارد.
رئیس سازمان وظیفه عمومی در ادامه خاطرنشان کرد: افراد مقیم در خارج از کشور که دارای بیش از سه سال غیبت سربازی هستند در سال به مدت سه ماه اجازه اقامت در کشور در سال را دارند، اما از امتیازات داخل کشور برخوردار نخواهند بود.
وی افزود: متاهلان از خدمات ویژه در سربازی برخوردار می شوند و می توانند در شهر سکونت خود خدمت کنند. درباره اضافه خدمت ها نیز کسانی که دارای غیبت پشت دفترچه ای هستند در صورت خدمت به نفع احسن و راضی بودن مافوق، اضافه خدمت آن ها بخشیده خواهد شد.
کاهش امریه ها
سردار مهری درباره امریه ها هم اظهار داشت: نیاز اصلی ...

سرخط اخبار