استفاده از برخی مواد غذایی ممکن است باعث نفخ معده شود که بسیار آزار دهنده است.

به گزارش  گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا  به نقل از نشریه سان، یکی از دلایلی سبب احساس ناراحتی برای افراد می شود، اما بخشی از زندگی طبیعی به شمار می رود، نفخ معده است که به وسیله رژیم غذایی افراد، ایجاد می شود.
نفخ معده هنگامی اتفاق می افتد که کربوهیدرات ها نتوانند به شکلی صحیح توسط روده کوچک هضم شوند. بسیاری از افراد مبتلا به آلرژی غذایی، نفخ شکم را تجربه می کنند؛ بنابر این اگر شما از این بیماری رنج می برید، باید با پزشک خود صحبت کنید.
اگر از یک سبک زندگی سالم و رژیم غذایی متعادل پیروی می کنید، این مسأله باید برای کنترل نفخ شکم کافی باشد.
اما به گفته یک کارشناس تغذیه، اگر این شرایط برای مدت طولانی ادامه یابد، برخی از مواد غذایی وجود دارد که ممکن است باعث نفخ شکم شوند که باید آن ها را بشناسید و بدانید چگونه سبب این کار می شوند.
۱- غذا های فرآوری شده
او افزود: خوردن غذا های فرآوری شده یا فست فود به عنوان ناهار و یا بعد از یک روز طولانی و خسته کننده، به عنوان یک وعده غذایی آماده برای ما آسان و دلپذیر است، اما به گفته این کارشناس تغذیه، این غذاها، تغییر یافته و فرآوری شده اند و غالبا حاوی مواد شیمیایی نامناسب هستند و در صورتی که مقدار زیادی از آن ها را مصرف کنید، ممکن است نفخ معده به سراغتان بیاید.
این متخصص تغذیه می گوید: غذا های فراوری شده شامل نوشیدنی های غیر الکلی، غلات، شیرینی ها، چیپس سیب زمینی، کیک و هر چیز دیگری است که توسط طبیعت تولید نمی شود. این بدان معنی است که بهترین شرط برای کمک به نفخ معده شما خوردن غذا هایی است که طبیعی بوده و یا بسیار به حالت طبیعی خود نزدیک هستند؛ مانند ماهی، تخم مرغ، غلات کامل و آجیل، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار