نمایندگان و کارشناسان عراقی خواهان محاکمه مکرون شدند

لوگوی مشرق نیوز مشرق نیوز . یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ساعت ۲۲:۵۱
نمایندگان پارلمان و کارشناسان سیاسی عراق اظهارات وقیحانه رئیس جمهور فرانسه مبنی بر بازنشر کاریکاتورهای اهانت آمیز به پیامبر اسلام (ص) را محکوم و خواهان شکایت سازمان همکاری اسلامی علیه مکرون شدند.

به گزارش مشرق، «محمد البلداوی» نماینده ائتلاف «الفتح» در پارلمان عراق در واکنش به اظهارات وقیحانه اخیر «امانوئل مکرون» گفت: اهانت کنندگان به پیامبر اکرم (ص) باید مجرم شناخته شوند.
وی صهیونیست ها را در پس خصومت ها بویژه در اروپا علیه مسلمانان و مقدسات آنها دانست و گفت: موضوع اهانت به ساحت مقدس حضرت محمد (ص) با کاریکاتورهای موهن پیش از این اتفاق افتاد و در سایه وجود جماعات افراطی - که در تلاش برای تشدید خصومت ها علیه مسلمانان در برخی از کشورها از جمله در اروپا هستند و در پس پرده آنها محور صهیونیستی قرار دارند- احتمال تکرار چنین اقدامات موهنی در آینده نیز وجود دارد.
«حسن سالم» نماینده فراکسیون «صادقون» در پارلمان عراق نیز با محکوم کردن اظهارات رئیس جمهوری فرانسه، خواستار موضع گیری صریح دولت عراق در قبال این اظهارات شد.
وی همچنین از "تشکل ها و احزاب سیاسی بویژه احزاب اسلامی در عراق خواست تا موضع واضحی را در قبال این اهانت ها که احساسات مسلمانان را جریحه دار و به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) اهانت کرده است، اتخاذ کنند".
در همین پیوند «علی التمیمی» از کارشناس حقوقی عراق با تشریح سازوکار حقوقی برای شکایت بین المللی علیه رئیس جمهور فرانسه نیز گفت: این اهانت ها در برخی مطبوعات یا توسط برخی سیاستمداران و نویسندگان در بعضی کشورها از جمله کشورهای اروپایی تکرار شده که آخرین مورد آن از جانب مکرون صورت گرفته است. این اهانت ها مغایر با مفاد ۱ و ۲ و ۳ منشور سازمان ملل متحد است که بر احترام به حقوق کشورهای دیگر در همه جوانب زندگی از جمله درخصوص اعتقادات دینی تاکید می کند.
وی افزود: دادگاه اروپایی حقوق بشر پیشتر علیه یک زن که به ساحت رسول ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار