پرونده محمد هادی رضوی به دادگاه آمده/ آراء مدیران بانک سرمایه قطعی است

اعتماد آنلاین یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱

اعتمادآنلاین| قاضی مسعودی مقام پس از پایان ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی و 10 متهم دیگر این پرونده در جمع خبرنگاران در خصوص روند رسیدگی به این پرونده، گفت: ما 6 جلسه دادگاه داشتیم که برخی جلسات نیز تا 7 ساعت به طول انجامید. همچنین ارزیابی پرونده نزدیک به 10 هزار ساعت طول کشید.
وی ادامه داد: این پرونده 60 جلد است و 300 ساعت نیز خود ما و همکارانمان بحث، بررسی و خارج نویسی داشتیم. در روند دادرسی وقت کافی به متهمان داده شد و مستندات آنها نیز دریافت گردید. همچنین یک هفته فرصت داده ایم تا سایر مستندات خود را ارائه دهند تا بعد از یک هفته وارد صدور رای شویم.
قاضی مسعودی مقام همچنین در خصوص رأی پرونده بانک سرمایه، عنوان کرد: ما دادنامه را در 26 . 12 . 97 طی شماره 97099708073021 در 51 صفحه صادر کردیم که موارد اتهامی، دلایل و ایراداتی که وارد کرده بودند پاسخ دادیم و 17. 1. 1398 توسط رییس دفتر خودمان تحویل سرپرست دادسرای 36 دادیم.
وی اظهار کرد: خیلی سوال می کنند که آیا پرونده در دادگاه است؟ باید بگویم ما 17 فروردین پرونده را تحویل داده ایم. این وظیفه دادستان است و طبق ماده 484 مکلف به اجرای حکم هستند و باید کارهای مقدماتی را انجام دهند. ما طی تماس تلفنی خواستار اجرای حکم شده ایم اما تاکنون فکر نمی کنم اجرا شده باشد.
قاضی مسعودی مقام در خصوص جزئیات این حکم نیز گفت: آقایان علی بخشایش، محمدرضا توسلی و پرویز کاظمی هرکدام به 20 سال حبس، 74 ضربه شلاق در انظار عمومی طبق قانون اخلال گران و محرومیت از مشاغل دولتی محکوم شده اند. تمام این احکام قابلیت اجرا دارد و باید اجرا شود چرا که حکم قطعی است.
وی در خصوص سایر متهمین این پرونده ...