کرمان - ایرنا - مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان با اشاره به اینکه حدود ۲ میلیون ۹۵۰ هزار نفر در این استان دارای سهام عدالت هستند که این افراد باید برای واریز سود سالیانه کدپستی دریافت کنند.

به گزارش ایرنا، حمید شیخ اسدی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بنا به پیشنهاد دولت و موافقت مقام معظم رهبری در اردیبهشت ماه سال جاری سهام عدالت آزاد شد و سازمان خصوصی سازی از مردم درخواست کرد یکی از ۲ روش مستقیم و یا غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کنند.
وی خاطرنشان کرد: در روش مستقیم مدیریت سهام به عهده صاحب سهام است و در روش غیرمستقیم مقرر شد شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت که از قبل در استان و کشور شکل گرفته بود این کار را انجام دهند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان با اشاره به اینکه از مجموع دارندگان سهام عدالت در استان کرمان، یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر معادل ۷۳ درصد روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند، یادآور شد: افرادی مدیریت سهام عدالت خود را به روش غیرمستقیم انتخاب کرده اند باید تا پایان آذرماه سال جاری در سامانه سجام ثبت و احراز هویت شوند و کد بورسی دریافت کنند و افرادی که دسترسی به اینترنت ندارند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت کد بورسی خود را دریافت کنند.
شیخ اسدی اظهار داشت: افرادی که کد بورسی دریافت کنند می توانند در انتخابات الکترونیکی (غیرحضوری) هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت شرکت کنند.
وی با اشاره به اینکه یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفری که روش غیرمستقبم سهام عدالت را انتخاب کرده اند به اجبار باید کد بورسی دریافت کنند، گفت: افرادی که مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده اند و تمایل برای عضویت در هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت را دارند باید درسامانه تبادل اطلاعات نهادهای مالی (ستان) ثبت نام و اطلاعات خود را بارگذاری کنند و بعد از اهراز هویت توسط مراجع دی صلاح و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار