معاون وزیر امور خارجه و چند مقام وزارت دفاع روسیه در نشستی با همتایان ایتالیایی خود در رم، درباره برگزاری نخستین نشست مشترک وزرای خارجه و دفاع روسیه - ایتالیا در ترکیب ۲+۲ به توافق رسیدند.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که روز جمعه در رم، مذاکراتی درباره فراهم سازی مقدمات برگزاری نشست مشترک وزرای امور خارجه و دفاع روسیه - ایتالیا در ترکیب 2+2 انجام گرفت. تاریخ و محل برگزاری این نشست بعداً اعلام خواهد شد.
از طرف روسیه در این مذاکرات "الکساندر گروشکو" معاون وزیر خارجه و چند مقام وزارت دفاع روسیه حضور داشتند که در جریان آن مسائل مهم در عرصه همکاری های دوجانبه و همچنین موضوعات مهم بین المللی: از جمله ثبات راهبردی، امنیت اروپا، عدم گسترش و کنترل تسلیحات و البته روابط مسکو با اتحادیه اروپا و ناتو، مورد بررسی طرفین قرار گرفت.
ایتالیا: الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه قانونی است
معاون نخست وزیر ایتالیا: فرانسه هیچ تمایلی به برقراری ثبات در لیبی ندارد
بر اساس اطلاعات وزارت خارجه روسیه، مقامات دیپلماتیک و نظامی روسیه و ایتالیا همچنین درباره برخی مشکلات منطقه ای، از جمله اوضاع در سوریه، لیبی و ونزوئلا تبادل نظر کرده و بر اهمیت اجرای کامل توافقات مینسک برای حل و فصل مناقشه نظامی در مناطق شرق و جنوب اوکراین تأکید کردند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار