لزوم قانونمندی انتخابات شورایاری ها با پیگیری های شورای عالی استان ها و دولت

ایسنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۶
رئیس شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم پیگیری شورای عالی استان ها و دولت برای قانونمندتر کردن انتخابات شورایاری ها تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی در نشست چهار دوره فعالیت شورایاری ها و مشارکت اجتماعی در شهر تهران که در محل ایوان شمس برگزار شد گفت: برای انجام هر ارزیابی باید ابتدا پارامترهای ارزیابی مشخص شود که در حوزه ارزیابی شورایاری ها هنوز چنین پارامترهای تدوین نشده است. در حقیقت پارامتری برای ارزیابی موفقیت شورایاری ها وجود ندارد اما حس خوبی از حضور شورایاری ها در محلات وجود دارند.
وی افزود: هنگامی که برای بازدید به محلات مختلف شهر تهران می رویم حضور شورایاری ها باعث شده به سرعت مشکلات محلات و منطقه به ما منتقل شود البته ارتباط شورایاری ها در این دوره از شورا بسیار کم بوده اما وجود شورایاران در مناطق حس خوبی را ایجاد کرده که امیدواریم با ساماندهی وضعیت شورایاران در منطقه بهتر هم بشود.
وی ادامه داد: شورایاری ها بیشتر با مناطق خود کار می کنند و با سطوح بالاتر کاری ندارند البته در پیگیری مشکلات شاید پیگیری از پایین به بالا بهتر باشد مثلاً اگر ما موضوعی به شهردار تهران ارجاع دهیم ممکن است زمان زیادی برای پیگیری آن نیاز باشد و یا به نتیجه نرسد اما اگر مستقیم موضوع را به شهرداران مناطق منعکس کنیم خیلی اثرگذارتر و سریع تر به نتیجه می رسد که تقصیر این موضوع نیز به گردن بورکراسی در شورا و یا شهرداری تهران است.
رییس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگر صبحتهای خود به موضوع به انتخابات شورایاری ها اشاره کرده و افزود: متأسفانه دولت و وزارت کشور باید به صورت لایحه ای قانون انتخابات شورایاری ها را به مجلس می بردند و این موضوع را قانونمند می کردند که چنین نشده است چهار دوره از شورایاری ها اجرا شده و در آستانه برگزاری انتخابات پنجمین دوره ناگهان نامه ...

سرخط اخبار