جوانان انقلابی باید «حرف مردم» را بزنند، نه اینکه «برای مردم» حرف بزنند

فارس نیوز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز گفت: جوان مومن انقلابی باید مسائل را از دریچه نگاه مردم دنبال کند و به اصطلاح، «برای مردم حرف» نزند، بلکه «حرف مردم» را بزند.

به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، علیرضا شریفی نماینده بسیج دانشجویی در دیدار تشکل های دانشجویی با رهبر معظم انقلاب در میزگرد «چگونگی تحقق مطالبات رهبر انقلاب از جنبش دانشجویی» که در این خبرگزاری برگزار شد، با اشاره به مطالبه رهبر معظم انقلاب از تشکل های دانشجویی برای تشکیل دولت جوان حزب اللهی گفت: برای روی کار آمدن دولت جوان و حزب الهی به نظر من دو الزام وجود دارد، یکی اینکه خود جوان انقلابی متعهد ابتدا باید آمادگی لازم برای ورود به عرصه مدیریت کشور پیدا کند که در این زمینه مهمترین مبحث این است که جوان باید توانایی های لازم برای شناخت و حل مسائل و نیاز های مرد و نظام را پیدا کند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز ادامه داد: یعنی جوان مومن انقلابی متعهد بایستی مسائل را از دریچه نگاه مردم دنبال کند در اصطلاح برای مردم حرف نزند حرف مردم را بزند.
این فعال دانشجویی تاکید کرد: جوان مومن انقلابی متعهد باید شناخت صحیح مسائل داشته باشد آن هم به ترتیب اولویت، شناخت نیاز های اصلی نظام، اندیشیدن در مورد آن و پیدا کردن راهکار برای حل مسائل و ضمن ایجاد اولویت زمینه ای برای مسئولین امر جهت ورود برای حل مسائل، خود نیز وارد میدان مسائل اجتماعی شود.
شریفی گفت: اگر اینگونه شود می توان گفت جوان آمادگی ورود به عرصه مدیریت کشور را دارد البته جوان مومن انقلابی با قید متعهد که حضرت آقا فرمودند همین است یعنی دلسوزانه و با روحیه جهادی و به منزله صاحب خانه بودن و دغدغه مند بودن ورود کند. 
این دانشجوی بسیجی ادامه داد: بنابراین آنچه امروز بیش از گذشته ضرورت دارد این است که جوان با رویکرد مساله محوری وارد مسائل اجتماعی شود و از ...

سرخط اخبار