وزیر صمت در جلسه قرار گاه رونق تولید با تاکید بر رصد روزانه برنامه های صادراتی گفت: اجازه نمی دهیم صادرکنندگان با مشکل مواجه شوند و در این راستا سازمان توسعه تجارت موظف است مشکلات را حل و فصل کند.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری  برنا  رضا رحمانی در ادامه این نشست افزود: بخشی از مشکلات اقتصادی کشور نه به تحریم ها بلکه به ساختار اقتصادی کشور بازمی گردد.
وی با بیان اینکه باید از فرصت به وجود آمده بر اثر تحریم ها استفاده بهینه شود، تصریح کرد: باید صادرات به کشورهای هدف صادراتی به خصوص 15 کشور همسایه جدی گرفته شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه اضافه کرد: سازمان توسعه تجارت، باید هر روز مسایل صادراتی را رصد کند و اجازه ندهد که صادرکنندگان مشکلی داشته باشند.
رحمانی در بخش دیگری از این جلسه در خصوص تنظیم بازار شب عید و تأمین مایحتاج مردم در ایام پایانی سال افزود: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و همچنین معاونت بازرگانی داخلی وزارتخانه باید برای تنظیم بازار ایام عید نوروز و ماه مبارک مضان برنامه ریزی دقیقی داشته باشند.
وی اضافه کرد: باید به کنترل بازار توجه بیشتری شود و اجازه کمبود کالا و مایحتاج مردم داده نشود.
در ساخت داخل به رقم 1.5 میلیارد دلار تا پایان سال می رسیم
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در ادامه سخنان خود در خصوص برنامه های ساخت داخل، بیان کرد: ان شالله ساخت داخل تا پایان سال به رقم 1.5 میلیارد دلار می رسد و اعضای قرارگاه رونق تولید نیز در این حوزه کمک کنند و برنامه ها را به صورت جدی پیگیری کنند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار