تهران- ایرنا- سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در راس یک هیات بلند پایه علمی، فناوری و دانش بنیان با هدف توسعه تعاملات بین المللی شرکت های دانش بنیان ایرانی، به ترکیه سفر کرد.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پس از سفر موفق سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران به جمهوری خلق چین که با امضای۷ تفاهم نامه توسعه صادرات دانش بنیان ها به پرجمعیت ترین کشور دنیا انجام شد، این بار در راس یک هیات بلند پایه علمی، فناوری و دانش بنیانی ۸۰ نفره به جمهوری ترکیه سفر کرد.
 این سفر با هدف توسعه تعاملات بین المللی شرکت های دانش بنیان انجام شد تا هم صادرات محصولات، خدمات و فناوری این شرکت ها به جمهوری ترکیه سرعت گیرد و از نظر تبادلات و همکاری میان شرکت های فناور دو کشور شاهد اتفاقات و تعاملات مناسبی باشیم.
ترکیه گذرگاه شمال غرب آسیا و اروپا به شمار می آید و تعداد زیادی از شرکت های فناور آن در کشورهای مختلف و آسیای میانه پرنفوذ هستند و شرکت های دانش بنیان ایرانی از فرصت پیش آمده در این سفرمی توانند برای افزایش و توسعه تعاملات با این شرکت ها استفاده کنند.
مدیران ۸۰ شرکت دانش بنیان و فناور در این سفر معاون علمی وفناوری رییس جمهوری را همراهی کردند، این شرکت ها از حوزه هایی مانند سلامت، فناوری ارتباطات و اطلاعات، ماشین آلات و تجهیزات صنعتی و مواد پیشرفته هستند.
ستاری در نخستین روز از این سفر با معاون رییس جمهور کشور ترکیه و وزیر صنعت و فناوری و رییس شورای آموزش عالی در آنکارا دیدار و گفتگو کرد. راهکارهای توسعه همکاری های علمی و فناورانه میان دو کشور در این دیدارها دنبال می شود. 
پس از آن در دومین روز از این سفر معاون علمی و فناوری کشورمان به استانبول می رود،  استانبول بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر در ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور و میزبان نشست تجاری و فناوری شرکت های دانش بنیان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار