تعدادی از ائمه جمعه استان گلستان در این روزها که نماز جمعه نیز تعطیل شده با حضور در کنار مردم به مبارزه با کرونا کمک می کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاووس، تاریخ 41 ساله انقلاب اسلامی ما همواره شاهد و گواه این بوده است که طلاب و روحانیون در مسیر خدمت به انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی و حرکت در مسیر تحقق منافع مردم پیشگام و پیشتاز گروه های مختلف و آحاد مردم بوده اند.
از مبارزات انقلابی و جبهه های حق علیه باطل و هشت سال دفاع مقدس گرفته تا عرصه جهاد سازندگی و توسعه علمی، فرهنگی و سیاسی کشور همواره این قشر مظلوم اما همیشه در صحنه نشان داده اند که پوشیدن لباس پیامبر اکرم (ص) را نه تنها مصونیت ندانسته بلکه آن را یک مسوولیت بزرگ برای خود می دانند.
اما در میان این طلاب و روحانیون نیز برخی از آنها به عنوان مسوول نیز عنوان و جایگاهی را برای خدمت به مردم بر عهده گرفته اند که بار مسوولیت و وظیفه آنها را دوچندان می کند، ائمه جمعه یکی از این دسته مسوولان روحانی هستند که در کنار همه رسالت های دینی و مذهبی رسالت های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی متفاوتی را نیز بر دوش خود احساس می کنند.
از این رو تعدادی از ائمه جمعه شهرهای استان گلستان در راستای انجام رسالت های خطیر مردمی خود با حضور در کنار مردم و گروه های خودجوش جهادی و مردمی تلاش کردند تا علاوه بر عرصه فرهنگ سازی در میدان عملی مبارزه نیز نقش مهمی را ایفا کنند.
حجت الاسلام شهاب الدین بابا محمدی امام جمعه شهر سرخنکلاته نیز یکی از ائمه جمعه فعالی بود که در طی هفته های اخیر چندین بار با حضور در جمع مدافعان سلامت، گروه های مردمی و نهادهای دخیل در امر مبارزه با کرونا بسیار فعال بود. وی حتی در چندین مرحله در توزیع بسته های بهداشتی در محلات مختلف شهر و روستا به همراه گروه های جهادی حاضر شده است.
...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار