به گزارش خبرگزاری مهر ، گروه طالبان با انتشار بیانیه ای در وبگاه رسمی خود با نام صدای جهاد، نسبت به توقف مذاکرات صلح با آمریکا به دستور ترامپ واکنش نشان داد.
در بیانیه طالبان آمده است: ما با تیم مذاکره کننده آمریکا مذاکرات مفیدی داشتیم و توافقنامه نهایی شد، تیم مذاکره کننده امریکا تا دیروز از پیشرفت های صورت گرفته راضی بود و گفتگوها را در فضای خوبی به پایان رساندیم، هر دو جهت مشغول آمادگی برای اعلان توافقنامه و امضا بودند. پس از اعلان و امضای توافقنامه، تاریخ ۲۳ ماه جاری میلادی را نخستین روز نشست مذاکرات بین الافغانی تعیین نموده بودیم. کشورهای منطقه و جهان و سازمان های جهانی نیز از این پروسه حمایت می کردند.
در ادامه این بیانیه گفته شده: اکنون که رئیس جمهور امریکا دونالد ترامپ روند مذاکره با امارت اسلامی را متوقف کرده است، تاوان این کار او بیش از هر کسی به خود آمریکا می رسد، اعتبار امریکا لطمه دیده و موقف آن را در قبال صلح دیگر هم برای جهان روشن ساخت، تلفات جانی و مالی آمریکا را بیشتر و نقش امریکا را در تعامل سیاسی متزلزل معرفی می کند.
طالبان همچنین گفته اند: امارت اسلامی با تداوم مذاکرات ثابت کرد جنگ از سوی دیگران بر ما تحمیل شده و اگر بجای جنگ راه تفاهم اختیار شود، ما تا پایان برای آن متعهد می مانیم. پیش از امضای توافقنامه عکس العمل نشان دادن به یک حمله، نشان دهنده حوصله نیست. در حالی که اندکی پیش تر از این حمله، ایالات متحده و همکاران داخلی شان در حملات متعددی صدها تن از افغان ها را به شهادت رساندند و دارایی شان را طعمه آتش ساختند.
در بیانیه مذکور، طالبان همچنین گفته است: زلمی خلیلزاد دعوت نامه رئیس جمهور امریکا برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار