عضو کنفدراسیون صادرات ایران می گوید: آنچه قابل پیش بینی است وضعیت صادرات در سه ماهه نخست سال ۹۹ روند خوشایند و چشم گیری نخواهد داشت؛ چرا که هر چه می گذرد مشکلات سیاسی و اقتصادی کشور افزون و آهنگ رشد منفی اقتصاد هم بیشتر می شود.

عضو کنفدراسیون صادرات ایران درباره وضعیت صادرات در سال ۱۳۹۹ به تجارت نیوز گفت: با شیوع ویروس کرونا تمام مرزها به روی ایران بسته شده است. همین عامل باعث شده که صادرات کالاهای غیرنفتی به کشورهای همسایه و سایر بازارهای بین المللی متوقف شود. همچنین کاهش قیمت نفت و تحریم های بین المللی نیز وضعیت اقتصادی ایران را دچار ابهام کرده است.
مرتضی میری افزود: آنچه قابل پیش بینی است وضعیت صادرات در سه ماهه نخست سال ۹۹ روند خوشایند و چشم گیری نخواهد داشت؛ چرا که هر چه می گذرد مشکلات سیاسی و اقتصادی کشور افزون و آهنگ رشد منفی اقتصاد بیشتر می شود. به طور کلی سال ۹۹ بخش صادرات کشور تصویر خوبی نخواهد داشت.
او اظهار کرد: با توجه به کمبود ارز سال ۹۹ شاهد افزایش قیمت دلار هستیم و به نظر می رسد امسال وضعیت سختی را در حوزه های اقتصادی تجربه خواهیم کرد. به اعتقاد ما امسال میزان صادرات کمتر از سال های گذشته می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار