جدیدترین یافته های محققان انگلیسی درباره مراقبت از دندان کودکان نشان می دهد همیشه تراشیدن و پر کردن دندان بهترین روش نیست.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ داستان پوسیدگی دندان در کودکی، داستانی پردردسر از چندین نظر است. برخی والدین تلاش می کنند در کوتاه ترین زمان ممکن فرزندشان را به دندان پزشکی ببرند و دندان او را پر کنند. تلاشی که گاهی به واسطه سن کم کودک و همراهی نکردن او، ممکن است به نتیجه مطلوب نرسد، اما در این شرایط راه چاره چیست؟ مطالعه جدیدی که نتایج آن این هفته منتشر شده است، می تواند کمک خوبی برای این گروه از والدین باشد.
در این مطالعه گسترده که توسط دندان پزشکان انگلیسی انجام شده و سه سال طول کشیده، سه روش متفاوت برخورد با پوسیدگی دندان در کودکان سه تا هفت سال مورد بررسی قرار داده شده است. اول همان روش معمول تراشیدن پوسیدگی و پرکردن دندان، دوم پرکردن دندان با پانسمان یا مواد با عمر بیشتر بدون تراش دندان و روش سوم، ارتقای بهداشت دهان بدون انجام مداخله ای خاص برای آن. بررسی این پژوهشگران روی وضعیت 1140 کودک که دارای پوسیدگی دندان بودند، نشان داد که اگر یکی از این سه روش استفاده شود، وضعیت کودک از نظر درد دندان و رضایت دندان پزشک از نتایج حاصل شده، تفاوتی ندارد و به عبارتی شواهدی که نشان دهد تراش پوسیدگی و پرکردن دندان همیشه بهترین انتخاب است، وجود ندارد.
روش های مختلف را امتحان کنید
اگر دندان فرزندتان پوسیده است، در اولین قدم برنامه هایی برای بهبود بهداشت او داشته باشید. مسواک دو بار در روز با خمیردندان دارای فلوراید، کم کردن مصرف موادغذایی شیرین و انجام فلورایدتراپی در فواصل منظم توسط دندان پزشک را جدی بگیرید. توجه داشته باشید که این اقدامات درد و همچنین هزینه زیادی ندارد. در قدم دوم و در صورتی که فرزندتان کوچک است، شاید ...

سرخط اخبار