بدون حل و فصل جامع مسائل محیط زیستی، شکست خواهیم خورد

پارسینه چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر با بیان اینکه اینکه بدون حل و فصل جامع مسائل محیط زیستی شکست خواهیم خورد، تاکید کرد: اگر مسائل محیط زیست شهر تهران حل نشوند، مسائل محیط زیستی از حاشیه به متن هجوم خواهند برد و مشکلات ویژه ای برای شهر تهران ایجاد می کنند.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران سید آرش حسینی میلانی در دومین نشست شورای راهبردی محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه مسائل محیط زیستی تهران فقط در چارچوب شهر تهران نیستند، گفت: تنها مسائل و شرایط داخل شهر تهران بر وضعیت محیط زیستی شهر تهران اثرگذار نیستند بلکه شرایط پیرامونی شهر تهران هم موثر هستند و بدون توجه به مسائل آنها نمی توان امیدوار به حل و مسائل محیط زیستی بود.
وی با تاکید بر ضرورت گسترش مشارکت اجتماعی و همراهی گروه های مردمی برای حفظ محیط زیست شهر تهران اظهار داشت: مسئولان دائما در حال تغییر و آمدن و رفتن هستند اما اگر سازوکار ایجاد شده برای حل مسئله ای، جزو مطالبات مردمی باشد و رسیدگی به آن دارای منفعت و خیر اجتماعی باشد، حتی در صورت تغییر مدیریت شهری، شهروندان مانع برگشت به عقب خواهند شد و می توان امید به تداوم پایداری سیاست ها و سازوکارهای اصولی داشت.
این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه باید رسیدگی به مسائل محیط زیستی تهران اولویت بندی گذاری و در یک اتاق فکر مورد رصد و پیگیری قرار بگیرد، تصریح کرد: در بحث تغییر الگوی کشت به گیاهان بومی و مقاوم در برابر خشکسالی، سازمان بوستان ها کار را آغاز کرده است. در بحث دوچرخه نیز حرکت های خوبی برای عمومی سازی صورت گرفته اما مسئله ایمن سازی مسیرهای موجود دوچرخه نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
حسینی میلانی ادامه داد: اینها مسائلی هستن دکه باید از نظر تخصصی و کارشناسی مورد رسیدگی قرار گیرند تا ما شاهد افزایش دوچرخه سواری و تکمیل روند اتصال آن با مترو و اتوبوس باشیم. اقداماتی هم در پارک ها و اماکن عمومی شهر در حال انجام شدن ...

سرخط اخبار