منابع صهیونیستی فاش کردند که مسئولانی از این رژیم خواهان دیدار و گفت وگو با پادشاه اردن درباه دو منطقه «الباقوره» و «الغمر» شدند که این درخواست از سوی طرف اردنی رد شد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رای الیوم، یک روزنامه عبری زبان از درخواست اسرائیل از «عبدالله دوم» پادشاه اردن درباره بحران مربوط به مناطق الباقوره و الغمر خبر داده است.
روزنامه «هآرتص» نوشت، طی یک سال گذشته و از زمان اعلام تصمیم اردن برای اجرای بند موجود در ضمیمه توافق صلح با اسرائیل درباره امکان بازپس گیری الباقوره و الغمر از اسرائیل و بازگرداندن آنها به حاکمیت اردن، مذاکرات سیاسی میان دو طرف درحال برگزاری است ولی نتایج چشمگیری نداشته است.
«عیدان گرینباوم» رئیس شورای منطقه ای غور اردن در گفت وگو با هآرتص اعلام کرد، چند ماه پیش امکان توافق درباره الغمر وجود داشت بنابراین ما امیدوار شدیم که به توافق های مشابه با اردن درخصوص الباقوره دست یابیم ولی ناامید شدیم و چنین اتفاقی نیفتاد؛ چرا که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل و کسانی که مذاکرات را درباره الباقوره اداره می کردند شکست بدی خوردند.
گرینباوم تصریح کرد، به رغم تمامی اهرم های فشاری که داشتند نتوانستند در رسیدن به نتیجه ای از جمله ادامه توافق موجود یا امضای توافق جدید موفق شوند.
وی در ادامه گفت: «ما امیدواریم که روابط خوبی که با همسایگانمان از شرق داریم، ادامه خواهد داشت. طرف هایی از طرفین ذی ربط که برای تخریب این روند اقدام می کنند، موفق نخواهند شد. ما به عنوان طرف اسرائیلی هیچ جواب قانع کننده ای نشنیدیم تصمیم گرفتیم نزد عبدالله دوم، پادشاه اردن برویم و با او دیدار کنیم و از او بخواهیم شخصا مداخله کند. حدود دو هفته پیش نامه ای را با این مضمون فرستادیم ولی تاکنون پاسخی دریافت نکرده ایم.»
این مسئول اسرائیلی در گفت وگو با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار