مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: با دستور معاون اول رئیس جمهور، شرکت پشتیبانی امور دام مأمور خرید، تأمین و توزیع ۵۰۰ هزار تن کنجاله سویا برای فصل پاییز شد.

محمدرضا طلایی در رابطه با تامین کنجاله سویا در سه ماهه سوم سال اظهار کرد: در جلسه ای که امروز با معاون اول رئیس جمهوری داشتیم، مباحث بازار به خصوص تامین نهاده های صنعت دام و طیور مطرح و در این جلسه و با دستور معاون اول رئیس جمهور، شرکت پشتیبانی امور دام مأمور خرید، تأمین و توزیع ۵۰۰ هزار تن کنجاله سویا برای فصل پاییز شد.
وی افزود: بر این اساس از امروز شرکت پشتیبانی امور دام علاوه بر خریدهای قبلی، ۵۰۰ هزار تن کنجاله سویا خریداری و توزیع خواهد کرد که همین امروز در مذاکره با شرکت های هندی حدود ۱۲۰ هزار تن آن را خریداری کردیم و از اول اکتبر وارد کشور می شود.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با اشاره به میزان واردات کنجاله سویا در شهریور ماه خاطرنشان کرد: خرید فعلی علاوه بر خریدهای قبلی است و ما در دوره قبل بین ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار تن کنجاله سویا از کشورهای هند، برزیل و آرژانتین خریداری کردیم که تخلیه آن نیز آغاز و بخشی از این کالا توزیع شده است.
طلایی تصریح کرد: در این حوزه در ماه های مرداد و شهریور با کسری مواجه بودیم و تنها ۵۵ درصد نیاز واحدهای تولیدی تأمین شد.
وی با اشاره به اینکه نیاز کشور به کنجاله سویا ماهانه ۴۰۰ هزار تن است، اذعان کرد: از ۵۰۰ هزار تنی که مقرر شد ما خریداری کنیم، ۱۲۰ هزار تن خریداری شده و مابقی نیز طی روزهای آینده خریداری می شود، ما تلاش می کنیم که در سه ماهه سوم کسری در این حوزه نداشته باشیم.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با بیان این که سهم این شرکت در بازار نهاده ها ۲۰ درصد است، گفت: با خریدهای مقرر شده از سوی دولت، سهم شرکت پشتیبانی امور دام از بازار افزایش پیدا می کند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار