قائم مقام وزیر صنعت گفت: در تلاش هستیم تا با افزایش تولید کالای داخلی و گسترش شبکه توزیع، میزان صادرات را افزایش داده و مهمتر از آن، کالای ایرانی را در خانه ها مردم جای دهیم.

به گزارش ایسنا، حسین مدرس خیابانی - قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در امور بازرگانی- در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی، اظهار کرد: صنعت لوازم خانگی که سال ها از واردات بی رویه رنج می برد، امروز از جنبه حمایت از تولید، واردات لوازم خانگی که در آن ها خودکفا هستیم را، ممنوع کرده ایم. در طیف وسعی از لوازم خانگی بیش از دو برابر نیاز کشور ظرفیت تولیدی داریم. تنها در کولر گازی کسری وجود دارد که برای آن نیز باید با تلاش بیشتر از فرصت محدودیت ها استفاده شده و سرمایه گذاری های لازم صورت گیرد.
وی افزود: البته سرمایه گذاری در این حوزه باید صورت گیرد تا بتوانیم به لحاظ فناوری، فناوری روز دنیا را داشته باشیم، ارتقا کیفیت ایجاد کنیم و بتوانیم برند ایرانی را به مشتریان ثابت کنیم. در بخش های فرهنگی مصرف لوازم خانگی داخلی نیز باید کار شود چراکه اعتقاد داریم، تولیدکننده داخلی باید تلاش کند که محصول واقعی و باکیفیت را معرفی کند.
قائم مقام وزیر صمت گفت: طبق برنامه های توسعه صادرات براساس آمار اعلام شده، بیش از ۴۰۰ میلیون دلار مجموعه صنعت لوازم خانگی و صنایع جانبی به کشورهای مختلف از جمله اروپا و آفریقا و به صورت عمده به کشورهای همسایه صادرات داشته ایم.
مدرس خیابانی اظهار کرد: به نظر می رسد نقطه تماس کالا ایرانی با مردم و مشتری، شبکه توزیع است؛ لذا تلاش می کنیم که شبکه توزیع نیز به این افتخار دست یابد که علاوه براینکه کالای ایرانی در انبار و فروشگاه ها باشد، فروش کالای ایرانی را نیز ترویج دهد.
این مقام مسئول در رابطه با قاچاق لوازم خانگی اظهار کرد: در مرحله اول ترویج کالای داخلی، واردات رسمی برخی کالاها را ممنوع کرده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار