گروه استان ها-نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: حضور در میدان جنگ، تربیت رزمنده، حضور تبلیغی رزمی و پشتیبانی و تدارکات جنگ از عرصه های نقش آفرینی ائمه جمعه در دفاع مقدس است.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد ٬ به نقل از روابط عمومی دفتر نمیانده ولی فقیه در خراسان شمالی ٬ حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی اظهار داشت: بخش زیادی از امامان جمعه، از سال های قبل از انقلاب جزء مبلغان برجسته، مدرسین بنام حوزه و دانشگاه و ائمه جماعات مساجد بودند که نقش عظیمی را در تربیت نسل انقلاب و رزمندگان و ایثارگران ایفا کرده و در زمان امامت نیز مساجدشان نگین حلقه رزمندگان و خاستگاه شهیدان عزیز بود.
وی به تبیین نقش ویژه روحانیت به ویژه ائمه جمعه در این دوران افتخار و حماسه پرداخت و افزود: حضور در میدان جنگ، تربیت رزمنده، حضور تبلیغی رزمی و پشتیبانی و تدارکات جنگ از عرصه های نقش آفرینی ائمه جمعه در دفاع مقدس است.
حجت الاسلام یعقوبی که خود سابقه چهار بار حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل را در کارنامه خود دارد، افزود: علاوه بر حضور ائمه جمعه در میدان نبرد و ایثار و نثار جان خود، از آن جا که امامان جمعه مسؤولان و تولیت ها و مدیران حوزه علمیه هر استان و شهرستان بودند، نقش ایشان در آماده سازی و تعلیم و توجیه طلاب و فضلا برای حضور در جبهه به عنوان نیروهای تبلیغی یا تبلیغی رزمی، بسیار مهم بود.
بدون گونه دفاع مقدس ادبیات داستانی ما بومی نخواهد شد
دستاوردهای جبهه مقاومت در نمایشگاه دفاع مقدس مشهد ارائه شد
فاز اول مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس شهرکرد افتتاح شد
رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: بسیاری از امامان جمعه، فرزندان خود را به جبهه فرستاده و برخی از ایشان پدران شهید یا دو شهید یا شهیدان سرافرازی بودند که نظیر کمتری برای ایشان می توان یافت.
وی ادامه داد: در این زمینه می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار