ایلام- ایرنا - زیر لب زمزمه ای به گوش می رسد «کربلا کربلا ما داریم می آییم"» احمد صدایش را بلند می کند و محمد را صدا می زند، برادر آماده ای. ..بله، فقط کفش هایم را بگیر می خواهم پا برهنه روی مین برم... و هنوز طنین آن زمزمه در گوش است و حرکت ادامه دارد...

به گزارش ایرنا، روزگار جبهه و جنگ هنوز زیاد دور نشده با اختلاف سی و اندی سال هنوز هم هستند همرزمانی که خاطرات آن روزگار را راویند و شور و هیجان بچه ها را قبل از عملیات و عشق و ارادت آنان به اهل بیت و مشتاقی برای زیارت کربلا را برای ما بازگو کنند.
شهدای هشت سال دفاع مقدس، خیل مشتاقان و عاشقانی بودند که همه لحظات سخت نبرد با دشمن را به عشق آزادی کربلا و رسیدن به ضریح شش گوشه با دشمن جنگیدند، آنها جوانان پر شور و نشاطی بودند که لحظات سخت و طاقت فرسای تشنگی را به یاد تشنگی امام حسین (ع) و یاران با وفایش تاب آورند، همان هایی که خود را آماده کردند جسم بی سرشان به خانه باز گردد، همان هایی که شور و هیجان رسیدن به ضریح شش گوشه همه آمال شان بود حتی گرفتاری و اسارت در چنگال دشمن هم نتوانست آنها را رسیدن به هدف شان مایوس کند.
شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم که عاشقانه به دفاع از حرم بی بی زینب (س) پرداختند همه عاشقانی بودند که پروانه وجودشان گردا گرد شمع اهل بیت (ع) سوخت و جانشان را نذر دفاع از حریم اهل بیت کردند.
یکی از همرزمان شهدا عکس دوست صمیمی اش فرهاد را بر سینه زده و اکنون پای در مسیر عاشقی کربلا نهاده و روانه کنگره بزرگ اربعین است تا به نیابت از دوست سفر کرده اش این زیارت را به سرانجام برساند.
حاج محسن که به همراه پسر و دختر بزرگش همگام با سیل جمعیت زائر کربلا روانه مرز مهران شده از هدف سفرش می گوید: امسال ششمین سالی است که به همراه دوستم محمد برای حضور در مراسم اربعین عازم کربلای معلا هستیم.
محمد، عاشق امام حسین(ع) است و بد جور قلبش گرفتار ضریح شش گوشه، هر روز صبح و آخر شب زیارت عاشورا می خواند و سلام های آخر را به صدای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار