اعتمادآنلاین|  غلامرضا امینی، مدیرکل نظارت بر استانداردهای صنایع غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی و حلال سازمان ملی استاندارد ایران درخصوص مطرح شدن آلودگی شیرهای تولیدی به سم آفلاتوکسین از رسانه ملی، گفت: مطلبی که از رسانه و از زبان یک کارشناس مطرح شد، سراسر اشتباه بود و خود آن فرد هم به اشتباهش اذعان کرده است.
وی بیان داشت: آفلاتوکسین سمی است که حاصل فعالیت نوعی قارچ است که این قارچ روی فرآورده های کشاورزی از جمله غلات و خشکبار رشد کرده و چهار نوع سم به نام های B1، B2، G1 و G2 تولید می کند.
امینی ادامه داد: این قارچ وقتی در جیره غذایی دام موجود باشد، در بدن دام هیدروکسیده شده و به آفلاتوکسین M1 تبدیل می شود، بر این اساس روی آن شناخت کامل داشته و به همین دلیل از سال 92 و با هدف کاهش مخاطرات این سم به شدت روی آن کار کرده ایم.
وی درخصوص چگونگی انجام کار در این زمینه در مواجهه با سم آفلاتوکسین، گفت: وقتی خطر شناخته شد، برای آن ارزیابی ریسک انجام می شود، یعنی بررسی می کنیم چه میزان از آن چه خطراتی دارد و بر اساس آن استاندارد حد مجاز را تعیین می کنیم.
این مقام مسوول سازمان ملی استاندارد یادآورشد: کدکس (استاندارد جهانی غذایی) در سطح جهان متولی استاندارد این سم است و حد مجاز آن را نیم قسمت در میلیارد (نیم میکروگرم در هر کیلوگرم) تعیین کرده، اما ما در ایران استانداردی پنج برابر سختگیرانه تر قرار دادیم و حد مجاز آن را یک دهم قسمت در میلیارد تعریف کردیم.
وی خاطرنشان کرد: این سختگیری در حدی بوده که بسیاری کارخانجات تولیدی ایران پا را از این هم فراتر گذاشته و به رکوردهای به مراتب پایین تری رسیده اند، به طوری که شیر و فرآورده های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار