کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از شنبه و یکشنبه هفته آینده سامانه بارشی جدیدی از سمت غرب و شمال غرب وارد کشور می شود که ابتدا در این مناطق بارش های خفیف آغاز خواهد شد و به تدریج یکشنبه بر مقدار و شدت بارش ها افزوده می شود.
به گزارش «تابناک»، امین حسین نقشینه روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: به تدریج گستره بارش به سواحل غربی خزر و مناطقی از نقاط مرکزی کشور کشیده می شود و آن مناطق را تحت تاثیر قرار می دهد، این سامانه با کاهش دما، رگبار و رعد و برق و وزش باد همراه خواهد بود.
وی اظهار داشت: امروز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در نقاطی از جنوب فارس، شمال و غرب هرمزگان رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده و سایر مناطق کشور تا پایان این هفته جوی آرام و نسبتا پایدار خواهند داشت.
آسمان تهران کمی ابری
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز و فردا آسمان تهران صاف تا کمی ابری خواهد بود، کمینه دمای امروز صبح مهرآباد ۱۴ و شمیرانات ۱۱ درجه بالای صفر بود که بیشینه دمای امروز مهرآباد ۲۵ و شمیرانات ۲۴ درجه خواهد رسید.
وی گفت: بجنورد با دمای ۲ درجه بالای صفر، شهرکرد و همدان ۳ درجه بالای صفر و اهواز و بندرعباس ۴۰ درجه بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرم ترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
احتمال گرد و خاک در برخی شهرهای زیارتی
نقشینه اظهار داشت: هوای نجف، کاظمین، بصره و کربلا امروز قسمتی ابری تا نیمه ابری خواهد بود، از بعدازظهر وزش باد رخ می دهد که در بصره با غبار صبحگاهی و کاظمین در برخی نقاط باد و گرد و خاک رخ خواهد داد.
وی گفت: بیشینه دمای امروز و فردا در نجف ۳۷، ۳۶، کاظمین ۳۷، ۳۶، بصره ۳۷، ۳۶ و کربلا ۳۸ و ۳۷ درجه بالای صفر خواهد بود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار