ساعت 24-سعد الحریری که وابستگی و سرسپردگی خود را به کشورهای خارجی از جمله عربستان نشان داده است هرگز نمی تواند حافظ منافع لبنان باشد و این مسأله طی ۳ دوره قبل مشخص شده است.

بعداز گذشت بیش از سه ماه از انفجار هولناک بندر بیروت، پایتخت لبنان که منجر به استعفای دولت حسان دیاب شد و در این مدت عدم توفیق مصطفی ادیب به تشکیل کابینه در این کشور، کاهش درآمدها ی دولت، بیکاری عمومی به دلیل ویروس کووید ۱۹ و افزایش فشارهای سیاسی در کنار تحریم های ظالمانه آمریکا علیه اشخاص و اقتصاد لبنان، بی دولتی بیش از گذشته بر امر روزمره مردم این کشور فشار وارد می نماید.
در حال حاضر انتخاب سعد الحریری که قبل از یک سال و نیم پیش نیز به مدت قابل توجه نخست وزیر این کشور بود و با وجود حمایت همه جریان های موثر از جمله حزب الله از وی، به یکباره بدون دلیل موجه استعفا نمود، دارای حساسیت می باشد.
در حال حاضر کابینه جدید لبنان باید با چند چالش بزرگ دست و پنجه نرم کند: نخست پیامدهای اقتصادی وارده بر لبنان بر اثر گسترش ویروس کرونا در این کشور در کنار خسارات وارده ناشی از انفجار مهیب بندر بیروت و همچنین بدهی های گسترده لبنان که گفته میشود بالاترین بدهی ها در جهان به شمار می رود به طوری که حجم بدهی های این کشور بیش از ۱۵۰ درصد از حجم تولید داخلی به شمار می رود به همین دلیل صندوق بین المللی پول به لبنان هشدار داده که اگر گامی در این خصوص برندارد دچار بزرگترین رکود اقتصادی در منطقه خواهد.
کاهش محبوبیت سعد الحریری
بررسی تعداد آراء حریری طی سال های گذشته نشان می دهد که محبوبیت وی در حال کاهش است. وی در سال ۲۰۰۹ توانست ۸۶ رأی از میان ۱۲۸ را به خود اختصاص دهد. حریری در سال ۲۰۱۶، ۱۰۸ رأی را به دست آورد، در سال ۲۰۱۸ وقتی برای دومین بار این پست را به دست گرفت ۱۱۱ رأی را از آن خود کرد اما برای سومین بار تنها توانست ۶۵ رأی را به دست ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار