رژیم صهیونیستی و امارات با وساطت آمریکا به توافقی بر سر عادی سازی کامل روابط دست پیدا کرده اند.

فرارو- «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد رژیم صهیونیستی و امارات به توافقی برای «عادی سازی کامل روابط» دست پیدا کرده اند.
بخش های مهم بیانیه مشترک آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات در زیر آمده است:
در نتیجه این گشایش دیپلماتیک و بنا به درخواست رئیس جمهور ترامپ و با حمایت امارات متحده عربی، اسرائیل اعلام حاکمیت بر مناطق اعلام شده در "چشم انداز صلح" رئیس جمهور ترامپ را تعلیق کرده و تلاش های خودش را بر توسعه روابط با سایر کشورها در جهان عرب و اسلام متمرکز خواهد کرد.
هیأت های اسرائیل و امارات در هفته های آتی برای امضای توافقات دوجانبه در زمینه های سرمایه گذاری، توریسم، پروازهای مستقیم، امنیت، مخابرات، فناوری، انرژی، بهداشت، فرهنگ، محیط زیست، تأسیس سفارتخانه های دوجانبه و سایر حیطه های دارای منافع دوطرفه دیدار خواهند کرد.
امارات متحده عربی و اسرائیل فوراً همکاری های خود در زمینه درمان ویروس کرونا و ساخت واکسن برای آن را آغاز خواهند کرد. با همکاری های مشترک، این تلاش ها باعث نجات جان انسان ها در جهان اسلام، یهودیت و مسیحیت در سراسر منطقه خواهد شد.
عادی سازی روابط و دیپلماسی مسالمت آمیز [میان امارات و اسرائیل] دو مورد از پایدارترین و توانمندترین شریکان منطقه ای آمریکا را در کنار یکدیگر قرار خواهد داد.
اسرائیل و امارات متحده عربی، در جهت آغاز یک برنامه راهبردی برای خاورمیانه و توسعه همکاری های دیپلماتیک، تجاری و امنیتی، به آمریکا ملحق خواهند شد.
نخست وزیر نتانیاهو و شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولی عهد امارات مراتب تشکر عمیق خود را نسبت به رئیس جمهور ترامپ، به دلیل تعهد ایشان به صلح در منطقه و رویکرد عملگرا و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار