ایران اکونومیست-نهمین اجلاس امنیتی «شیانگ شن» با قرائت پیام "شی جین پینگ" رییس جمهوری چین و با حضور نمایندگانی از بیش از 70 کشور جهان از جمله هیات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران از امروز دوشنبه در مرکز نشست های بین المللی شهر پکن آغاز شد.

به گزارش ایرنا، شی در این پیام گفته است که چین متعهد به پیشرفت و همکاری از طریق گفت و گو، ترویج صلح از طریق همکاری و صیانت از توسعه از طریق صلح است.
رییس جمهوری چین در این پیام همچنین از کشورهای منطقه آسیا و اقیانوس آرام خواست تا در مواجهه با تهدیدات امنیتی پیچیده، از سیستم بین المللی با محوریت سازمان ملل متحد حمایت کنند.
او همچنین از کشورها خواست نوع جدیدی از مشارکت امنیتی را بهبود بخشند، یک معماری امنیتی را متناسب با واقعیت های منطقه ای ایجاد کنند و به طور موثر ترویج صلح پایدار و امنیت مشترک در منطقه آسیا و اقیانوسیه را تقویت کنند.
هیات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران نیز سرپرستی سرتیپ «مهدی ربانی» معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در این همایش شرکت کرده است.
هدف از برگزاری این اجلاس گفت و گو و تبادل نظر درباره مسایل و محورهای مهم امنیتی منطقه ای و بین المللی در موضوعات امنیتی، روابط بین کشورها و نظم بین المللی و مدیریت بر مخاطرات امنیتی در قاره آسیا و منطقه اقیانوس آرام است.
حفاظت از صلح و ثبات در قاره آسیا با توجه به شرایط جدید امنیتی و با نظرداشت منشور شورای امنیت سازمان ملل و پایبندی به اهداف آن از دیگر موضوعاتی است که در این همایش امنیتی مورد بررسی قرار می گیرد.
چین بر این باور است که نظم موجود بین المللی که نظام غرب راه اندازی کرده باعث تجاوز، استعمار گرایی، درگیری های نظامی و سلطه جویی و بسیاری چالش های دیگر شده و دیگر الگوی مناسبی برای دنیا نیست و در نتیجه باید به دنبال شرایط امنیتی در نظم نوین بود.
از سال ۲۰۰۶ میلادی که این همایش امنیتی برگزار شده است هم و غم چین این بوده است که موضوعات امنیتی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار