عظیمی رئیس انجمن صنایع تحقیق و توسعه استان یزد گفت: توسعه صنعت، مستلزم برنامه ریزی است تا بتواند به رشد و شکوفایی لازم دست یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد، «داود عظیمی» رئیس انجمن صنایع تحقیق و توسعه استان در دیدار روسای انجمن های تخصصی صنایع همگن خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد در با نمایندگان قوه قضاییه در استان یزد گفت: متأسفانه در استان دیدگاه حمایت از تولید وجود ندارد؛ چراکه مسئولان حوزه تولید افرادی هستند که تولید را تجربه نکرده و به همین دلیل هم نمی توانند مشکلات صنعتگران را درک کنند.
وی با بیان اینکه در همه جای دنیا برای توسعه صنعت برنامه ریزی می شود، ضمن بیان مثال هایی از رویارویی دستگاه قضا با تولیدکنندگان متشاکی، خطاب به دستگاه قضا گفت: بعضاً به نظر می رسد تولیدکننده یک مجرم و قاتل است. لطفاً به حرف های تولیدکنندگان گوش دهید و مدارک آنها را بررسی کنید. اینکه برداشت می شود تولیدکننده پولدار است پس مجرم هم هست باید از تصور قضات و مردم حذف شود.
عظیمی همچنین تحقیق و توسعه و نیازسنجی مسائل و نیازمندی های کشور را با حمایت حاکمیت، راهگشای بحران اقتصادی ایران در درازمدت دانست و تشریح کرد: تحقیق و توسعه باید جایگزین واردات شود. در این وهله تاریخ است که باید با ورود جدی به این عرصه و با نیازسنجی شرایط به یاری زنجیره تأمین آمده و با شناخت فرصت ها و پتانسیل های موجود و تأمین و تولید این مهم دست بسیاری از کاسبان تحریم را بریده و کشور، مردم و بسیاری از فعالان حوزه اقتصادی را یاری دهند.
پایان پیام/ 682

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار