پاداش مدال آوران آب می رود

مشرق نیوز سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲۲
با توجه به اینکه وزارت ورزش پاداش مدال آوران بازی های آسیایی و پاراآسیایی را پرداخت کرده اما مالیات براین پاداش ها مشکل جدی برای روسای فدراسیون ها ایجاد کرده است.

به گزارش مشرق ، اردیبهشت سال گذشته وزارت ورزش و جوانان پاداش مدال آوران و قهرمانان را برای طلا ، نقره و برنز به ترتیب ۱۸۰، ۶۰ و ۴۰ سکه تعیین کرده بود اما به دلیل بالا رفتن قیمت سکه، وزارت ورزش تصمیم گرفت مبلغ ریالی را پرداخت کند. همین موضوع اعتراض ورزشکاران را به دنبال داشت؛ برخی از آنها مقابل وزارت ورزش تجمع کردند و برخی به نمایندگان مجلس و دفتر مقام معظم رهبری نامه نوشتند تا مشکل پاداش ها حل شود.
بیشتر بخوانید:
در حالی که ورزشکاران مدال آور بازی های آسیایی و پاراآسیایی انتظار داشتند مراسم تجلیل از قهرمانان اواخر سال ۹۷ برگزار شود، این اتفاق به دلیل عدم تامین منابع و افزایش ناگهانی قیمت سکه رخ نداد. وزارت ورزش بالاخره بعد از مدت ها امروز و فردا کردن، در تاریخ ۱۱ خرداد مراسم را برگزار کرد این در حالی است که بخشی از پاداش مدال آوران و قهرمانان به حساب فدراسیون ها ریخته شده و از روسای فدراسیون ها خواسته شده بود تا به این پول دست نزنند. قبل از شروع مراسم نیز وزارت ورزش پاداش مدال آوران را به حساب فدراسیون ها واریز کرد اما نکته جالب ماجرا بعد از همه این اتفاقات و حواشی، عدم پرداخت پاداش از سوی روسای فدراسیون ها به مدال آوران است.
برخی از فدراسیون ها مانند ووشو، تکواندو، قایقرانی، شمشیربازی و … پاداش مدال آوران را به حساب آنها واریز یا به شکل کارت هدیه به ورزشکاران پرداخت کرده اند اما برخی از فدراسیون ها مانند دوومیدانی و تیراندازی هنوز این پاداش را پرداخت نکرده اند و دلیل آن مشخص نیست.
* نگرانی روسای فدراسیون ها از مالیات ۱۰ درصدی
علاوه براین ، مالیات براین پاداش ها نگرانی اصلی روسای فدراسیون هاست. در ...

سرخط اخبار