کلنگ احداث کارخانه تولید شمع، پایه و تیرهای بتنی پیش تنیده سانتریفیوژ شرکت بنیان گستر قشم با اعتبار ۱۰ میلیون دلار و یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به زمین زده شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، روز پنجشنبه کلنگ احداث کارخانه تولید شمع، پایه و تیرهای بتنی پیش تنیده سانتریفیوژ شرکت بنیان گستر قشم با اعتبار ۱۰ میلیون دلار و یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به زمین زده شد.
این مجموعه با سرمایه گذاری بخش خصوصی قرار است ضمن ایجاد اشتغال برای ۳۰۰ نیروی بومی، ۷۵۰ هزار تُن محصولات بتنی را روانه بازار صنایع حوزه نفت، گاز و انرژی کند. محصولات این شرکت، شمع و پایه های بتنی پیش تنیده سانتریفیوژ سایز ۴۵ تا ۱۲۰ سانتیمتر تا طول ۴۵ متر، تیر و دکل بتنی پیش تنیده سانتریفیوژ جهت توزیع و انتقال برق، پانتون ها و اسکله های شناور بتنی پیش ساخته است.
این محصولات در صنایع مختلفی همچون نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد و نیروگاه های فسیلی، بادی و خورشیدی، آب شیرین کن، اسکله ها، بندرها، هتل ها و انواع سازه های دریایی کاربرد دارد.
بر اساس پیش بینی ها ساخت این شرکت در شهریورماه سال ۱۴۰۲به پایان رسیده و وارد چرخه درآمدزایی پایدار در منطقه آزاد قشم شود.
حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در حاشیه این مراسم، اظهار داشت: با توجه به نامگذاری سال99 از سوی مقام معظم رهبری به نام جهش تولید، سیاست ها و راهبردهای اقتصادی این سازمان نیز برای رسیدن به این مهم، تهیه و تدوین شده که یکی از مهمترین آن ها، افزایش ظرفیت تولید با هدف تامین نیازهای منطقه و صادرات است.
وی افزود: قرار گرفتن جزیره قشم در یکی از استراتژیک ترین آبراهه های جهان و امکان فعالسازی کریدورهای جدید تجاری، می تواند نفوذ محصولات تولید شده در منطقه آزاد قشم را بازارهای صادراتی تقویت کند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: با توجه به وضعیت فعلی اقتصاد کشور، ...

سرخط اخبار