ایلام - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: ۲۰ هزار میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی در دولت تدبیر و امید برای زیربخش های کشاورزی استان ایلام هزینه شده است.

سیدمحمدتراب میری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این رقم هزینه شده در تاریخ استان بی سابقه بوده و بعد از استان خوزستان، ایلام رتبه دوم کشور در تخصیص و دریافت اعتبارهای صندوق توسعه ملی را دارد.
وی افزود: به عنوان نمونه سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان به کشاورزان استان ایلام در زیربخش های مختلف کشاورزی تسهیلات پرداخت شد و ۶۰ درصد متقاضیان سامانه کارا در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را افراد حوزه کشاورزی تشکیل داده اند و از طریق این سامانه تسهیلات دریافت کرده اند.
میری با اشاره به برخی اقدام های توسعه ای در استان ایلام، یادآور شد: طرح احیای اراضی پایین دست سد کرخه که در فاز اول ۴۱ هزار هکتار به شبکه آبیاری نوین استان اضافه شد و در فاز دوم ۹ هزار هکتار آن در دست اقدام است.
وی اضافه کرد: سامانه گرمسیری با وسعت ۱۸ هزار هکتار و ۱۸ هزار انشعاب فرعی و مهار آب های مرزی نیز با ایجاد ۱۲ هزار هکتار شبکه مدرن آبیاری از مهمترین طرح های ملی استان ایلام در زمینه آب، خاک و کشاورزی نوین است.
وی در مورد اجرای طرح های توسعه گلخانه های استان ایلام هم گفت: در حوزه توسعه محصولات گلخانه ای یک شهرک پایلوت گلخانه ای به وسعت ۱۰ هکتار در منطقه هلیلان در حال انجام است که تا بهمن ماه به اتمام می رسد و زیرساخت های احداث یک گلخانه هفت هکتاری در منطقه صالح آباد و ۱۰ هکتاری در ایوان نیز در دست مطالعه است.
وی تاکید کرد: ایجاد یک گلخانه بزرگ ۱۰۰ هکتاری در شهرستان مهران با صنایع تبدیلی و تکمیلی در دستور کار جهادکشاورزی استان قرار دارد که ایجاد این شهرک گلخانه ای روند تولید داخل و صادرات و مراوده های تجاری در زمینه کشاورزی با کشور عراق را ...

سرخط اخبار